Zpět na » Serie A » Dvě branky Higuaína tentokrát nestačily, na čele je tak Inter Milán

Dvě branky Higuaína tentokrát nestačily, na čele je tak Inter Milán

Dvě branky Higuaína tentokrát nestačily, na čele je tak Inter Milán © zimbio.com - Adem Ljajič v utkání proti Janovu.

1

06.12. - REVIEW Gonzalo Higuaín znovu dvakrát skóroval, Neapol ale senzačně nestačila na Boloňu. Po týdnu tak opět máme nového lídra, v sobotu si první pozici jedinou brankou zajistil Inter Milán. Na druhém místě je Fiorentina, ta nedala šanci Udine. Gólově se i dnes prosadilo duo Kalinič-Iličič.

Sobotní program svým duelem načaly FC Turín a AS Řím. Vlci potvrdili, že se v posledních týdnech trápí a s Turínem nakonec jen remizovali. Do vedení se hosté dostali v 83. minutě, z přímého kopu se prosadil ve formě hrající Miralem Pjanič.

Jenže ve 4. minutě nastavení chyboval Rüdiger a vše musel hasit faulující Manolas. K penaltě se postavil Maxi López a vyrovnal na konečných 1:1.

Jen jednu branku poté viděl Milán, mohl být ovšem spokojen. Inter už poosmé zvítězil výsledkem 1:0! Tentokrát udržel nulu proti Janovu, sám vstřelil jedinou branku po hodině hry, kdy se ze standardky trefil Adem Ljajič. Ten tak svému týmu zajistil první místo, neboť Neapol překvapivě podlehla Boloni.

Už v 15. minutě překonal Reinu Mattia Destro a když za sedm minut po rohovém kopu hlavou udeřil Rossettini, nevypadalo to s Neapolí vůbec dobře.

A po hodině hry už bylo hotovo. Destro vypálil z úhlu a díky chybě Reiny se mohl radovat ze své druhé trefy. Aktivní Neapol to ale nevzdala, Sarri poslal do hry novou krev a hosté ještě stihli duel zdramatizovat.

Znovu se o to postaral Gonzalo Higuaín, který během tří minut vstřelil dva góly. Bod si ale favorit z utkání nakonec neodnesl. Obrana domácích totiž v závěru nechybovala a slaví tak překvapivé vítězství. Neapol toto zaváhání přišlo draho, z prvního místa se propadla až na třetí.

Po patnáctém kole je druhá Fiorentina. Ta po nepřesvědčivých výkonech zabrala a doma rozstřílela Udine. V základní sestavě se po dvou zápasech opět objevil Nikola Kalinič a právě on zařídil první branku, když ve 26. minutě šikovně tečoval ránu, kterou vyslal Badelj.

Vyrovnat mohl Widmer, napálil ovšem tyč. Alonso následně vybídl Kalinič, který ale pohrdl obrovskou šancí a Karnezise nepřekonal. Pojistku fialky přidaly v 62. minutě, z penalty se opět nemýlil Josip Iličič. Ten má na svém kontě již pět tref, ze hry se ale zatím netrefil ani jednou.

Fiorentina byla lepší a v závěru přidala ještě jednu branku, čtyři minuty před koncem se po rohovém kopu hlavou prosadil Gonzalo Rodríguez.

Díky neustále se měnícím lídrům ztrácí obhájce Scudetta po 15. kole již jen šest bodů! Juventus je pátý, čtvrtý AS Řím má jen jednobodový náskok. Přes třicet bodů se dostalo trio týmů, Neapol má 31 bodů, Fiorentina 32 a vedoucí Inter 33.

V dalším kole se situace opět může výrazně měnit. Juventus totiž doma přivítá Fiorentina a Neapol si v domácím prostředí zahraje s římským AS. Lehké to nebude mít ani Inter, který sehraje zápas v Udine.

Výsledky 15. kola italské Serie A:

Turín - AS Řím 1:1 (90+4. z penalty López - 83. Pjanić)
Inter Milán - Janov 1:0 (59. Ljajić)
Bologna - Neapol 3:2 (14. a 60. Destro, 21. Rossettini - 87. a 90. Higuaín)
Atalanta - Palermo 3:0 (18. Denis, 26. Cherubin, 79. De Roon)
Fiorentina - Udinese 3:0 (26. Kalinić, 62. z penalty Iličić, 86. Rodríguez)
Frosinone - Chievo 0:2 (88. z penalty Paloschi, 90+3. Meggiorini)
Verona - Empoli 0:1 (62. Costa)
Sampdoria - Sassuolo 1:3 (90. Zukanović - 8. Acerbi, 27. Floccari, 39. Pellegrini)
Carpi - AC Milán 0:0