Zpět na » Serie A » Chcete Darmiana? Minimálně za 20 milionů, zní z Turína

Serie A - Chcete Darmiana? Minimálně za 20 milionů, zní z Turína

Chcete Darmiana? Minimálně za 20 milionů, zní z Turína © bleacherreport.com - Matteo Darmian

1

Líbilo se

19.06. - Matteo Darmian patří k největším hvězdám Turína i reprezentace a vůbec nejlepším hráčům na svém postu v celé lize. Jeho cenu zvyšuje také jeho věk, protože se stále jedná o mladého hráče s velkým potenciálem k růstu. Sportovní ředitel Turína si jej proto cení na minimálně 20 milionů eur.

Turín je jedním z celků, které se poctivou prací a rozvážnými investicemi dostali v italské Serii A z pozice nováčka a outsidera až do pozice nebezpečného celku, který má již zkušenosti z Evropské ligy. Tajemství, která stojí za úspěchem hrdého celku, odkrývá sportovní ředitel Granaty Gianluca Petrachi.

Ten byl zpovídán stanicí Sky Sport a rozhovor se rychle stočil na téma největších hvězd Turína, kterými jsou krajní obránci Matteo Darmian a Bruno Peres. Na jejich adresu Petrachi řekl: "Zopakuji to, co řekl náš prezident. Na žádné z těchto hráčů jsme neobdrželi konkrétní nabídku. Nemusíme prodávat, protože jsme v plusu. Darmian je asi největší hvězdoum, od které si hodně slibujeme. Má mezinárodní reputaci, patří do prvního týmu italské reprezentace a je mladý. To znamená, že nebudeme ani poslouchat nabídky, které budou nižší než 20 milionů eur."

"Že máme zájem o Édera z Bragy? To je pravda, zajímáme se o něj. Je to ročník 1987, což znamená, že by se nám mohl hodit do projektu. Ale moc nám nehraje do karet, že se naposledy prosadil právě proti Itálii," žertuje Petrachi. Dalším jeho velkým cílem je zkušený záložník Mirko Valdifiori, o kterého rovněž usiluje i Neapol. A Petrachi poodkrývá zákulisí tohoto přestupního tahu.

"Valdifioriho jsme kontaktovali jako první my. Potom Neapol angažovala trenéra Sarriho a zapojila se do hry. Připravili jsme pro něj zajímavou a lákavou nabídku, stejně jako pro Empoli. Ukázali jsme náš skutečný zájem o hráče. Dokonce jsme měli ústní dohodu s hráčem i jeho agentem. Když bych měl soudit podle toho, co říkal, tak vypadal jako hluboce přesvědčený přijít k nám. S Neapolí ale soutěžit nemůžeme, minimálně ne v ekonomickém ohledu."

Nakonec se Petrachi zastavil právě nad tím, jak moc je rozdílná ekonomická stránka určující. "Dnes je fotbal úplně jiný, než jaký byl třeba v osmdesátých letech. Když chcete kupovat velké hráče a hvězdy, které přinesou úspěch, musíte jim nabídnout velké peníze. A pak stačí, aby selhali a vy jste v problémech. Mnoho klubů se topí v dluzích, protože utrácejí víc, než mohou. My na to jdeme jinak. Krok za krokem se stabilizujeme a snažíme se obnovit pýchu Granaty. To je něco, co zvenčí nepochopíte. Chce to odvahu - jít proti proudu," dodává Petrachi.

Kam dál?

Ondřej Pražák / football-italia.net

Nejnovější články