Zpět na » Serie A » Lize mistrů Milán chybí, nepochybuje Rui Costa

Serie A - Lize mistrů Milán chybí, nepochybuje Rui Costa

Lize mistrů Milán chybí, nepochybuje Rui Costa © italicroots.lefora.com - Rui Costa

0

Líbilo se

20.06. - Manuel Rui Costa patří neodmyslitelně do historie AC Milán. Portugalská legenda dodnes živě sleduje dění ve fotbale a se smutkem se dívá na los Ligy mistrů. Nebude v něm totiž figurovat jeho milovaný klub. A Rui Costa zastává názor, že i celé Lize mistrů AC Milán chybí.

Milánské AC je na prahu nové éry. V poslední sezoně si populární a tradiční klub sáhl na dno svých možností, když se nekvalifikoval do pohárů. Rossoneri prožili sezonu hrůzy a skončili až na desátém místě, dost daleko od Evropské ligy. Po dlouhé době se tak musí rozloučit s pohárovou Evropou a Manuel Rui Costa tvrdí, že absence AC mezi nejlepšími chybí celé Lize mistrů.

Portugalský tvůrce hry strávil na San Siru pět sezon, během kterých vyhrál například Serii A, Coppa Italia nebo právě Ligu mistrů. V rozhovoru pro Milan Channel vzpomínal: "Byly to krásné časy, které jsem v Miláně strávil. Peníze od prezidenta Silvia Berlusconiho nám hodně pomohly, protože nás dostaly na vrchol. Vládli jsme Itálii i Evropě. Pokud má prezident teď další šanci, jak dostat AC zpět do formy a mezi nejlepší, jsem si jistý, že to tak udělá."

"Když jsem poprvé přišel do kabin AC, seděl jsem vedle takových velikánů jako Maldini, Albertini, Costacurta a další, kteří byli v AC roky. Byli jsme jako jedna velká rodina, kde všechno fungovalo. Nebylo zapotřebí, aby k nám chodil Adriano Galliani a říkal nám, co je potřeba udělat. Všichni jsme to dělali sami a skvěle. To je podle mě věc, na které musí současné AC zapracovat nejvíc."

"Vidět los Ligy mistrů bez AC, to je jako kdyby se všechno zbláznilo. Je to opravdu smutná chvíle. Jsou tu sice vždycky dobré týmy, ale Liga mistrů potřebuje ty velké týmy s historií. A dnes v ní jsou i týmy, které za sebou moc velkou nebo slavnou historii nemají," žehrá portugalská hvězda. Dostane se AC znovu na nohy a zahraje si Ligu mistrů už po příští sezoně?

Kam dál?

/ football-italia.net

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články