Zpět na » Serie A » Cruyff by dal Zlatý míč Buffonovi

Cruyff by dal Zlatý míč Buffonovi

Cruyff by dal Zlatý míč Buffonovi © zimbio.com - Gigi Buffon

0

Líbilo se

10.06. - Nizozemská legenda Johann Cruyff tvrdí, že by si Zlatý míč za rok 2015 měl připsat veterán v bráně Juventusu Turín. Gianluigi Buffon se podle Cruyffa držel mezi elitou celý rok a významnou trofej by si prý zasloužil jako nikdo jiný.

Johann Cruyff dobře ví, o čem mluví. Ještě v dobách, kdy pobíhal po trávnících, vyhrál Zlatý míč třikrát. Nyní se s tiskem podělil o své názory na utkání mezi Juventusem Turín a svým někdejším klubem, Barcelonou. Ta vyhrála finále Ligy mistrů 3:1, ale Cruyff přesto vyzdvihl jiného hráče.

V rozhovoru pro italský deník Tuttosport Johann Cruyff zmínil: "Zlatý míč pro další rok? Lionel Messi hrál samozřejmě skvěle, ale z pohledu celého roku bych favorizoval právě Buffona. Ten si vedl skvěle celý rok a měl by být jedním z kandidátů. Patří mezi absolutní špičku mezi brankáři už několik let."

"Juventus má mnoho skvělých hráčů, například Artura Vidala, Álvara Moratu, Andreu Pirla nebo Paula Pogbu. Obzvláště na Juventusu oceňuji jejich organizaci."

Navzdory tomu, že Juventus prohrál s Barcelonou, Cruyff si myslí, že se z něj pomalu opět stává velkoklub i na evropské scéně a že bychom jej mohli ve finále Ligy mistrů vídat častěji. "Juventus udělal skoro všechno správně. Dobře napadal, skvěle bránil a jeho hra byla organizovaná. Vytvářel si své šance a dal Barceloně gól. Barca však byla silnější a znovu to ukázala."

"Tento rok se Juventus dostal do finále, ale podle mého v něm může být i příští rok. A dokonce by mohl vyhrát. Postupně se buduje vítězný tým a posiluje se každý rok. Už mnoho let Juventus hraje skvěle a dominuje domácí soutěži. To, že se dostal tak daleko v Lize mistrů, je dobře pro italský fotbal. Užívám si italský fotbal z mnoha důvodů. Hrajete rychle, technicky a je to hodně emotivní záležitost," chválí Cruyff italské calcio.

Kam dál?

Ondřej Pražák / football-italia.net

Noviny
Nejnovější články