Zpět na » Serie A » Spalletti: Chci se vrátit do Itálie

Serie A - Spalletti: Chci se vrátit do Itálie

Spalletti: Chci se vrátit do Itálie © beinsports.tv - Luciano Spalletti

0

Líbilo se

04.06. - Italský trenér Luciano Spalletti ukončil své angažmá v Zenitu Petrohrad a chvíli od trénování odpočíval. Nyní ale prohlásil, že je připraven opět usednout na lavičku. A velmi rád by se prý vrátil do Itálie. Zájem o něj mají celky Fiorentiny, Neapole a také AS Řím.

Holohlavý stratég Luciano Spalletti patří mezi nejlepší trenéry, které vyplodilo italské calcio za poslední dekádu. Po angažmá v Udinese či AS Řím se Spalletti vydal do Ruska, kde jej v roce 2009 zlákal mocný Zenit Petrohrad. Ten s ním však v minulém roce ukončil smlouvu a Spalletti se věnoval rodině. Nyní šestapadesátiletý trenér oznámil, že plánuje návrat k trénování a má prý jasné představy.

V rozhovoru pro Sky Sport Italia Spalletti oznámil: "Podobně jako mnoho jiných koučů i já sedím a čekám na telefonát. Moc rád bych se vrátiol do Itálie a trénoval nějaký dobrý tým. Chtěl bych zpět domů. Strávil jsem nějakou dobu v zahraničí a nelituji ani minuty, protože jsem se hodně naučil a pomohlo mi to v profesním i osobním růstu."

"Pokud bych dostal nějakou zajímavou nabídku, nedělalo by mi problém opustit všechno, co jsem tady v Rusku vybudoval a opět se vrátit," dodal energický a charismatický trenér.

Rodák z Certalda je spojován s lavičkou Neapole jako možná alternativa za Unaie Emeryho. Objekt číslo jedna pro vedení Partenopei se ale rozhodl zůstat ve Španělsku, takže je možné, že se prezident Aurelio De Laurentiis rozhodne právě pro Spallettiho. Podle posledních zpráv je ve hře také Spallettiho návrat do Říma, pokud se vedení rozhodne ukončit spolupráci s dosavadním trenérem Rudim Garciou.

Spalletti je známý zastánce rozestavení 4-2-3-1, od kterého v průběhu hry jeho tým plynule přechází na hru se třemi záložníky a třemi útočníky. Jeho oficiální statistiky zní: 49 procent výher, 25 procent remíz a 26 procent porážek.

Kam dál?

Ondřej Pražák / football-italia.net

Nejnovější články