Zpět na » Serie A » Benítez na odchodu z Neapole

Serie A - Benítez na odchodu z Neapole

Benítez na odchodu z Neapole © it.eurosport.yahoo.com - Rafael Benitez

0

Líbilo se

20.05. - SLEDUJEME Rafael Benítez se pomalu loučí s Neapolí! Ačkoli se dlouho spekulovalo o tom, že by jeho kontrakt mohl být prodloužen, po neúspěchu v Evropské lize prý měl majitel a prezident Neapole Aurelio De Laurentiis jasno. Dnes se má Benítez sejít s vedením a oznámit svůj odchod.

Podle informací deníku Gazzetta dello Sport se dnes trenér Rafael Benítez sejde s vedením Neapole v Castelvolturno a oznámí svůj záměr odejít. To je hlavní zpráva z neapolského tábora. Tým trenéra Rafaela Beníteze nepodává tak suverénní výkony, na jaké možná fanoušci byli zvyklí minulý rok. Navíc se mu nepovedlo dvojutkání s Dněprem Dněpropetrovsk a do finále se Neapol také nepodívá.

Fanoušci ale prakticky po celou sezonu diskutovali nad tím, že herní projev Partenopei neodpovídá ofenzivnímu pojetí. Týmu vyčítali nepřesvědčivé výkony, velmi špatné proměňovaní šancí a nevyrovnanost. A trenérovi pak spílali za to, že často nechává na lavičce sedět kvalitu a upřednostňuje své oblíbence. To však nyní zřejmě skončí.

Rafael Benítez totiž pravděpodobně opustí Neapol. A to hned po sezoně. Nespokojenost je oboustranná, protože Benítezovi vadí některá rozhodnutí vedení, špatné vztahy s médii a malé částky na přestupy. I proto se rozhodl neprodloužit svůj končící kontrakt.

Chystanému konci španělského stratéga napovídají dvě věci. Jednak je to zvýšený zájem prezidenta De Laurentiise o Sinišu Mihajloviće, který prý už několikrát s De Laurentiisem jednal. A také fakt, že Benítezův trenér brankářů, kterým je Javi Valero, nedávno přestěhoval svou rodinu zpět do své vlasti a dokonce prodal svůj byt v Neapoli.

Kam dál?

Ondřej Pražák / football-italia.net

Související odkazy
Nejnovější články