Zpět na » Serie A » Dunga: Juventus by měl koupit Oscara

Dunga: Juventus by měl koupit Oscara

Dunga: Juventus by měl koupit Oscara © theguardian.com - Oscar

2

Líbilo se

12.04. - Brazilský trenér a někdejší legenda Dunga poradil Juventusu Turín, koho by měl koupit. Vyvoleným hráčem, který by Blues mohl posunout na vyšší úroveň, je Oscar z Chelsea. Dunga jej dokonce přirovnal k legendárnímu Italovi Robertu Baggiovi.

Není to poprvé, co je jméno mladíčka Oscara spojováno s přestupem do Turína. Případnému obchodu by fandil i brazilský trenér Carlos Dunga. Na účet mladého záložníka prohlásil: "Oscar je moderním typem záložníka. Je kreativní, silný a má skvělou techniku. Líbí se mi jeho nápady ve hře, dodá týmu vždycky něco navíc. Navíc má dobrou střelu a skvělý cit pro nahrávku."

"Připomíná mi Roberta Baggia, ale má něco také z osobnosti Massimiliana Allegriho. Brazilci se moc rádi mazlí s míčem, někdy možná až moc. Ale to není případ Oscara. Teď má trochu smůlu, že nehraje. Ale bavil jsem se nedávno s trenérem Josém Mourinhem a ten mluvil o všech svých brazilských hráčích v nejlepším světle. Na Oscara se mě ptal i Allegri a já mu řekl, že je to nejen skvělý fotbalista, ale také hodný a pracovitý kluk."

"Ostatně, představte si útočnou linii, ve které je Carlos Tévez, Alvaro Morata a Oscar. To by si přál každý trenér. Myslím si, že kdyby se Oscar rozhodl pro přestup do Turína, vůbec by to nebyl krok zpět. Juventus je nejlepším týmem Serie A a pravidelně vyhrává trofeje. Oscar by byl jeho hvězdou, hrál by pravidelně a nastupoval by za skvělý klub," dodal Dunga.

Ten následně uvedl, že Juventus má všechno, co potřebuje k tomu, aby vyhrál Ligu mistrů. Ve čtvrtfinále nejslavnější klubové soutěže světa čeká Starou dámu francouzské Monaco. Někdejší hráč Fiorentiny pak dodal, že jeho milovaný toskánský klub si brzy dokáže napravit reputaci a v evropských pohárech bude pravidelnějším účastníkem.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Ondřej Pražák / football-italia.net

Nejnovější články