Zpět na » Serie A » Benítez: Můžeme skončit druzí

Serie A - Benítez: Můžeme skončit druzí

Benítez: Můžeme skončit druzí © ilgazzettinovesuviano.com - Rafa Benitez

0

Líbilo se

18.02. - Trenér Rafael Benítez je přesvědčen o tom, že jeho tým může v italské Serii A skončit na druhém místě. Zároveň ale odmítá sdělovat jakékoli podrobnosti ohledně nového kontraktu, který mu brzy končí.

Někdejší manažer anglického Liverpoolu má v Neapoli smlouvu jen do konce této sezony a stále neví, zda bude chtít pod Vesuvem zůstat. Jednání s vedením sice pokračují, ale Benítez se k nim nechtěl vyjadřovat. Podle něj hodně záleží také na tom, na jakém místě Neapol skončí.

V interview pro Canal Plus španělský lodivod naznačil: „Pokud jde o nový kontrakt a prodloužení smlouvy, tak o tom budeme diskutovat před koncem této sezony. V tuto chvíli se plně soustředím jen na přítomnost a na zápasy, které máme před sebou. Mám dobrý vztah s klubem i s hráči, navíc je do konce sezony ještě plno času, abychom tohle vyřešili. Až opustím Neapoli - ať to bude za rok nebo za pět let - chci do týmu, který bude na vysoké úrovni. Chci, aby hrál evropské poháry a měl tým, který bude schopen čelit i těm největším výzvám.“

Benítez si uvědomuje mezery ve svém týmu a je mu jasné, že Neapol v tuto chvíli nemůže konkurovat Juventusu Turín v boji o mistrovské Scudetto. Ale zároveň si myslí, že druhé místo, na kterém je nyní římské AS, by nemuselo být nesplnitelným snem.

„Juventus Turín? Mají lepší a větší tým než kdokoli v lize. To se vyplácí zejména v případě, když je sezona dlouhá nebo se naskytnou nějaká zranění. Ukázali jsme, že je můžeme a umíme porazit v jediném zápase, jako tomu bylo v Dauhá v rámci Superpoháru. Druhé místo už je reálnější. Pokud si zachováme naši současnou formu a budeme na AS vyvíjet tlak, uvidíme, co se stane. Při troše štěstí se nám to může podařit. Ale bude hodně záležet také na AS, zda udělá opět nějaké chyby. V takovém případě tady budeme připraveni,“ dodává Benítez.

Kam dál?

Ondřej Pražák / football-italia.net

Související odkazy
Nejnovější články