Zpět na » Serie A » Andrea Pirlo nejlepším hráčem Serie A potřetí za sebou

Andrea Pirlo nejlepším hráčem Serie A potřetí za sebou

Andrea Pirlo nejlepším hráčem Serie A potřetí za sebou © corriere.it - Andrea Pirlo

1

Líbilo se

19.12. - NEPŘEHLÉDNĚTE Záložník Juventusu Turín Andrea Pirlo sklízí zasloužené uznání od svých spoluhráčů i protihráčů. Postupně se k zástupu obdivovatelů přidávají také odborníci. Další z mnoha ocenění si Andrea Pirlo připsal v pondělí, když vyhrál anketu nejlepšího hráče v Serii A. Je tak druhým hráčem v historii, kterému se podařilo získat prestižní ocenění potřetí.

Třikrát za sebou se v Itálii nenašel nikdo, kdo by podle mínění odborníků byl lepším hráčem. Záložník Juventusu Turín a italské reprezentace si vysloužil potlesk vestoje poté, co mu byla udělena cena pro nejlepšího hráče italské ligy od Asociace profesionálních fotbalistů (AIC) na galavečeru v Miláně.

Pirlo je teprve druhým hráčem, který získal toto ocenění třikrát po sobě. Tím prvním se stal švédský kanonýr Zlatan Ibrahimović. Pirlo zatím získal tři ocenění v řadě poté, co v roce 2011 přestoupil z AC Milán do Juventusu Turín. A tohoto ocenění si velmi váží: „Jsem velmi poctěn, je to krásný pocit, když víte, že jste tohle dokázali. Znamená to, že děláte dobře svou práci a ten pocit mám hrozně rád. Znamená to také, že ještě mám na nejvyšší úroveň. Chtěl bych ale poděkovat mé rodině a všem mým spoluhráčům, protože tu stojím i díky jejich snaze. Chci poděkovat i všem fotbalistům, kteří pro mě hlasovali.“

Andrea Pirlo se ve věku pětatřiceti let stal nejstarším hráčem, který toto ocenění získal. Kromě toho byl Pirlo také nominován do nejlepší jedenáctky sezony 2013-2014. Ta potvrzuje, že Juventus Turín dlouhodobě produkuje skvělé hráče a dominuje Serii A. Mezi nejlepšími jedenácti totiž byli také Gianluigi Buffon, Kwadwo Asamoah, Andrea Barzagli, Paul Pogba, Arturo Vidal a Carlos Tevez. Barvy Juventusu na galapředstavení zářily, protože Gianluig Buffon potvrdil roli stálice a byl zvolen nejlepším brankářem. Carlos Tévez si zase připsal cenu za nejlepšího útočníka sezony.

Nejlepším trenérem minulé sezony byl jmenován někdejší trenér Juventusu Turín Antonio Conte, který se teď snaží o renesanci italského národního týmu. Druhé místo patřilo římskému kouči Rudimu Garciovi, třetí zůstal stratég Vincenzo Montella z Fiorentiny.

A Conte byl právem hrdý na to, co s Juventusem dokázal: „Byla to fantastická cesta, která mne sem dovedla. Teď jsem trenérem reprezentace, ale vděčím za to i Juventusu. Měl jsem k dispozici fantastické hráče, kterým vděčím za vše,“ dojatě řekl Conte.

Nejlepší základní jedenáctku minulé sezony dotvářeli ještě střelci Gonzalo Higuaín z Neapole, Ciro Immobile z Turína, který nyní hraje v Dortmundu a stoper Mehdi Benatia z římského AS, jenž nyní hraje v Bayernu Mnichov. Poslední místo mezi nejlepšími jedenácti si vysloužil krajní obránce Matteo Darmian z turínského FC.

Kam dál?

Ondřej Pražák / skysports.com

Nejnovější články