Zpět na » Serie A » Maradona: Higuaín na Scudetto nestačí

Serie A - Maradona: Higuaín na Scudetto nestačí

Maradona: Higuaín na Scudetto nestačí © sportinglife.com - Gonzalo Higuaín

0

Líbilo se

31.05. - Diego Maradona je v Neapoli stále velmi uznávaným hráčem a pojí jej ke klubu velmi silné pouto. Dovolí si říkat věci, které by nikdo jiný nemohl. To se týká také současné kvality kádru, která podle Argentince na vítězství Scudetta ještě nestačí.

Týká se to především útočné formace, ve které vyniká střelec Gonzalo Higuain. Ten přišel do týmu teprve před právě skončenou sezonou, ale potvrdil své kvality i schopnosti, když si na své konto připsal úctyhodných sedmnáct branek ve dvaatřiceti zápasech Serie A.

Přizpůsobil se tedy velmi rychle a svědčí mu také styl trenéra Rafaela Beníteze. Přesto si Maradona myslí, že Partenopei stále něco chybí k tomu, aby mohli konkurovat Juventusu Turín, současnému hegemonu Itálie.

V rozhovoru pro deník Il Mattino někdejší trenér Argentiny řekl: „Higuain nemusí vyhrát jen Scudetto s Neapolí. Je dostatečně dobrý, aby pomohl také své zemi. Argentina chce vyhrát velkou trofej a mohla by zvítězit v Brazílii. S góly Gonzala Higuaina by to nemusel být jen sen.“

„V roce 2010 jsem měl stejný sen v Jižní Africe, hodně jsem mu jako střelci věřil, protože má neuvěřitelné schopnosti. Sledoval jsem ho prakticky od mládí, stal se z talentu nepopiratelným šampiónem. Když je ve formě, je klíčovým mužem. Umí rozhodovat zápasy a Neapol na něj může spoléhat.“

„Ani Gonzalo ale neutáhne celý tým, pokud chce Neapol aspirovat na titul. Nestačí na to sám. Partenopei stále něco postrádají, ještě nejsou tím top týmem. Věřím ale, že si to uvědomuje i prezident De Laurentiis a někoho sežene,“ dodává Higuain.

Diego Maradona tráví volné chvíle mnoha činnostmi a jedna z nich je funkce ambasadora Neapole. Bývalý hráč Neapoli poodhalil své plány do budoucna následovně: „Už jsem ambasadorem Neapole. Oficiálně mne klub i město požádaly, abych je reprezentoval po celém světě. To se týká především fotbalových aktivit týmu a kulturního vyžití ve městě. Budu mít na starosti také rozvoj turistického ruchu v kraji. Uvidíme, co s tím dokážeme,“ přemýšlí legendární hráč a fanoušek Neapole.

Kam dál?

Ondřej Pražák / football-italia.net

Nejnovější články