Zpět na » Serie A » Callejón přiblížil Neapol ke druhé přičce, Di Natale vstřelil jedinou branku a AC Milán znovu prohrál

Callejón přiblížil Neapol ke druhé přičce, Di Natale vstřelil jedinou branku a AC Milán znovu prohrál © goal.com - José Callejón

1

09.03. - REVIEW Antonio Di Natale je pro Udinese nepostradatelný. Ukázal to v dnešním utkání, když vstřelil jedinou branku a Udinese doma porazila AC Milán 1:0. Na pátém místě zaručující předkole EL zůstává Inter, který díky brance Rodriga Palacia porazil Turín. V druhém šlágru kola Neapol porazila AS Řím 1:0 díky brance José Callejóna a na druhé Vlky ztrácí jen tři body.

AC Milán byl v utkání proti Udinese lepší, ovšem nakonec si neveze ani jeden bod. Prohlubuje tak svou krizi a po tomto kole může klesnout až na 11. pozici.

První dobrou šanci měli hosté ve 14. minutě, kdy De Sciglio nacentroval do pokutového území a Pazzini hlavičkou vystrašil domácí hráče v čele s gólmanem Scuffetem. V první půli se do výborné pozice dostali i domácí, ovšem Di Nataleho hlavičku dokázal jeden z bránících hráčů poslat mimo tři tyče.

Hned po přestávce mohl skóre otevřít Robinho, výborně zakročil Scuffet. Rozhodující moment přišel v 67. minutě, Fernandez dokázal najít volného Di Nataleho a kapitán domácích již neměl problém překonat Abbiatiho.

V dalším průběhu byli hosté aktivnějším týmem a hnali se za vyrovnáním. Žádnou gólovou šanci si však nevytvořili a tak odjíždějí z Udine bez bodového zisku.

V neděli odpoledne Inter Milán udržel pátou pozici před Parmou. Inter to neměl proti Turínu lehké a nakonec rozhodla jediná branka. Po půlhodině jí vstřelil Rodrigo Palacio a tak Inter může dál snít o Evropské lize.

V posledních týdnech si ale výborně vede i Parma, která dnes porazila souseda v tabulce, Hellas Veronu. Skóre otevřel útočník Biabiany, v závěru utkání se ještě dokázal prosadit Ezequiel Schelotto.

V Laziu naopak postupně ztrácejí půdu pod nohama. Fanoušci dnes bojkotovali utkání proti Atalantě a stadion byl téměř prázdný. Domácí příznivci protestovali proti prezidentovi klubu Lotitovi, ale možná to zanechalo své i na hráčích, kteří duel nezvládli a překvapivě nezískali ani bod.

V Janově jsme viděli zajímavý obrat. Sampdoria po poločase prohrávala s Livornem 0:2 a vypadalo to na další porážku, již třetí v posledních čtyřech duelech. Po přestávce ale přišel na hřiště nový tým, který Livorno jasně přehrál a čtyřmi góly nakonec body sebral pro sebe.

Dnešní program 27. kola zakončil druhý šlágr tohoto kola. Neapol doma přivítala AS Řím a kdyby zvítězila, přiblížila se Vlkům na tři body a zároveň odskočila Fiorentině na bodů deset.

A to se také nakonec stalo. Neapol sice lepší nebyla, branku ale vstřelila právě ona. V 81. minutě Faouzi Ghoulam nacentroval do pokutového území a José Callejón hlavou rozhodl. Na jeho pokus do šibenice nemohl gólman Morgan De Sanctis zareagovat.

V nastavení mohl Vlkům bod zajistit Maicon, jeho tvrdá střela ale nakonec jen velmi těsně minula pravou tyč. Pěkné utkání tak nakonec lépe vyznělo pro domácí, kteří si již mnou ruce na druhou příčku.

Sampdoria 4:2 (0:2) Livorno
Branky: 49. Krstičič, 53. vlastní Ceccherini, 68. Okaka, 75. Gabbiadini - 19. a 27. Mbaye

Neapol 1:0 (0:0) AS Řím
Branka: 81. Callejón