Zpět na » Serie A » Další sázkařský skandál. Mezi podezřelými je i Gattuso

Serie A - Další sázkařský skandál. Mezi podezřelými je i Gattuso

Další sázkařský skandál. Mezi podezřelými je i Gattuso © zimbio.com - Gennaro Gattuso

3

Líbilo se

18.12. - Aférám se sázkařskými podvody v italském fotbale stále ještě neodzvonilo. Poté, co byl v minulosti potrestán například trenér Juventusu Antonio Conte, je do dalšího aktuálního případu zapleteno opět slavné jméno. Bývalý záložník AC Milán Gennaro Gattuso měl podle italské policie ovlivnit utkání mezi Chievem a svým bývalým klubem. Gattuso prohlásil, že veškerá obvinění odmítá a v případě odsouzení se prý zabije.

Další velké jméno italského fotbalu zapleteno do sázkařského skandálu. Státní zastupitelství z Cremony v tomto týdnu zatklo 4 lidi zapojené do manipulací s výsledky zápasů italské Serie A. Pomáhat jim v tom měl údajně i bývalý záložník Gennaro Gattuso.

Podle žalobců se jednalo zejména o zápasy z ročníku 2010/2011. Po remízových zápasech AC Milán ve Veroně s Chievem a doma s Laziem a posledním Bari, posílal jeden za zatčených smsky na určitý kontakt ve svém telefonu s názvem Gennaro Ivan Gattuso.

Ano, Bazzani mi poslal několik zpráv, ale na žádnou jsem mu neodpověděl,“ prohlásil Gattuso, „v životě jsem ani nepomyslel na to, abych nekale ovlivnil nějaký zápas. Ani nevím, jak bych to měl udělat. Musel bych být blázen,“

Každý, kdo mě zná, moc dobře ví, že nesnáším porážky. Nechci prohrát v přátelském zápase, v utkání s kamarády a už vůbec ne v mistrovském zápase,“

Vím, že teď řeknu něco velmi silného, ale pokud by mi měli prokázat, že jsem prodal nějaký zápas, tak vyjdu tady na náměstí a zabiju se,“ prohlásil rodák z jihoitalského regionu Kalábrie.

Gennaro Gattuso již v roce 2003 založil nadaci pro děti právě z chudší Kalábrie, kterým dává naději na lepší budoucnost vyplněnou fotbalem. On sám ve svém prohlášení uvedl, že této nadaci věnoval přes milion eur. Rozhodně prý není člověkem, který by takto podporoval malé kluky v hraní fotbalu a následně sám tento sport podvodně ovlivňoval.

Kam dál?

Tomáš Vlasák / FotbalPortal.cz/ gazzetta.it

Související odkazy
Nejnovější články