Zpět na » Serie A » AS Řím má rekord, Inter přestřílel Hellas

AS Řím má rekord, Inter přestřílel Hellas

AS Řím má rekord, Inter přestřílel Hellas © sportsnet.ca - Michael Bradley

1

28.10. - REVIEW Deváté utkání a devátá výhra! AS Řím dnes porazil Udinese a stále nenašel přemožitele. Inter Milán porazil Hellas 4:2, z výhry se radovaly i Fiorentina, Lazio Řím či Juventus. Ztrácí naopak AC Milán, který v Parmě prohrál 2:3.

AS Řím překonal italský rekord! V 9. kole totiž opět vyhrál a zatím nenašel přemožitele. Vlci inkasovali jedinou branku, na svém kontě mají 27 bodů a suverénně kralují italské lize. V Udinese to lehké určitě nebylo.

Maicon totiž v 66. minutě inkasoval červenou kartu a vypadalo to, že body poprvé ztratí. V 82. minutě ale vypálil střídající Michael Bradley a Kelava na jeho pokus nedosáhl. AS Řím se tak raduje i po deváté.

Prvních pět týmů bodovalo v tomto kole naplno. Inter doma přestřílel Hellas v poměru 4:2 a vystřídal ho na 5. místě. Nakonec je Inter čtvrtý, jelikož Fiorentina nenastříelal Chievu dost branek.

Tři body zařídil fialkám Juan Cuadrado, Giuseppe Rossi vyšel naprázdno. Vítěztví si nenechala utéct ani Neapol. Ta nastoupila v neděli v odpoledních hodinách a proti Turínu zvítězila 2:0. Obě branky vsítil Gonzalo Higuaín a obě branky vstřelil z penaltového puntíku.

A zmínit musíme i Juventus, který neměl problém s Janovem. V 23. minutě proměnil pokutový kop Arturo Vidal, za 13 minut se trefil i nejlepší střelec Juventusu Carlos Tévez.

Zajímavé utkání se hrálo i v Parmě, kam přijel AC Milán. Ten po brankách Marca Parola a Antonia Cassano prohrával již 2:0, ale ve druhé půli dokázal rychle vyrovnat.

Balotelliho nahradil Alessandro Matri a po pár minutách snížil. Za další dvě minuty se trefil Matias Silvestre a bylo vyrovnáno. Rozhodčí v závěru nastavil pět minut a v té předposlední udeřili překvapivě domácí.

Marco Parolo vypálil, prostřelil Gabriela a tři body tak nečekaně putují k domácím. Po tomto zisku se Parma těší z posunu na osmou pozici, AC Milán je až desátý.

Výsledky 9. kola Serie A:

Sampdoria - Atalanta 1:0 (57. Mustafi)
Inter Milán - Hellas Verona 4:2 (9. vlastní Moras, 12. Palacio, 38. Cambiasso, 56. Rolando - 32. Martinho, 71. Romulo)
Neapol - Turín 2:0 (14. z penalty a 32. z penalty Higuain)
Bologna - Livorno 1:0 (3. Crespo)
Catania - Sassuolo 0:0
Chievo - Fiorentina 1:2 (13. Cesar - 45. a 64. Cuadrado)
Juventus - Janov 2:0 (23. z penalty Vidal, 36. Tevez)
Parma - AC Milán 3:2 (10. a 90+4. Parolo, 45. Cassano - 61. Matri, 63. Silvestre)
Udinese - AS Řím 0:1 (82. Bradley)
Lazio - Cagliari 2:0 (52. Klose, 55. Candreva z penalty)