Zpět na » Serie A » Souhrn 5. kola Serie A: AC Milán zachraňoval bod v posledních minutách, po překvapivé remíze Neapole je stoprocentní už jen AS Řím

Souhrn 5. kola Serie A: AC Milán zachraňoval bod v posledních minutách, po překvapivé remíze Neapole je stoprocentní už jen AS Řím © ilsussidiario.net - Gervinho

0

25.09. - REVIEW AS Řím o první místo nepřišel, v Janově totiž dokázal vyhrát 2:0. O první místo by nepřišel, ani kdyby dva body ztratil. Neapol totiž doma senzačně remizovala se Sassuolem 1:1, pro nováčka ligy je to první bod. Bez formy je AC Milán, který v Bologni ještě v 89. minutě prohrával 3:1. Nakonec si ale odváží bod.

AC Milán se zatím nemůže prosadit a na čelo již ztrácí 10 bodů! Bez dvojice El Shaarawy-Balotelli to zřejmě nejde. Proti Bologni už bylo AC v koncích, minutu před koncem prohrávalo o dvě branky.

Jenže poté se zaskvěl Brazilec Robinho. V 89. minutě snížil a o minutu později připravil vyrovnávací branku Abatemu. Body si tak nakonec oba celky rozdělily.

Velké problémy měl i Juventus, který v Chievu prohrával po brance Thereaua 1:0. Dvě minuty po přestávce ale vyrovnal Fabio Quagliarella a rozhodnutí přinesl hráč Chieva Bernardini, který si míč srazil do vlastní sítě. Trenér Conte nechal Téveze na lavičce, přesto může slavit vítěztví.

Lazio si doma poradilo Catanií. Domácím chyběl Miroslav Klose, to ale Římanům nevadilo. Už ve. minutě skóroval Ederson a ačkoliv za dvě minuty Barrientos vyrovnal, domácí potvrdili, že mají lepší tým. Šest minut před pauzou skóroval Lulič, poslední slovo pak měl střídající Hernanes.

Velké překvapení se událo v Neapoli. Sassuolo sice doma dostalo sedmičku od Interu, ale v Neapoli senzačně získalo bod. Pro nováčka je to vlastně první bodový zisk, přesto je Sassuolo poslední.

Ztrátě favorita ale nic nenaznačovalo. Již v 15. minutě Pegola překonal Dzemaili a vypadalo to, že se s góly roztrhne pytel. Hostům se ale podařilo vyrovnat, za pět minut po první brance skóroval Zaza. A něco se najednou zlomilo.

Neapol byla sice aktivnější, ale Pegola překonat nedokázala. Dvojice Higuaín-Hamšík zůstala výrazně za očekáváním, Pegolo zneškodnil 12 střel a tak si hosté odvážějí velice cenný bodový zisk.

Jako poslední se podíváme na momentálně jediný stoprocentní tým. Překvapivě se jedná o AS Řím, který vyhrál i popáté v řadě, tentokrát na půdě janovské Sampdorie. Rozhodovalo se až ve druhé půli.

V 65. minutě vypálil Medhi Benatia a da Costa neměl nárok. Tři minuty před koncem mohl vyrovnat Manolo Gabbiadini, ale parádním zákrokem se zaskvěl De Sanctis. Místo vyrovnání tak přišla druhá trefa hostů, střídající Totti našel Gervinha a bylo rozhodnuto.

Za zmínku stojí ještě červená karta střídajícího Barilly. Tento hráč byl na hřišti jen osm minut. V 83. minutě nastoupil, o minutu později inkasoval žlutou kartu a v 91. minutě ho rozhodčí Gianpaolo Calvarese nechal vyloučit.

Výsledky 5. kola italské Serie A:

Bologna - AC Milán 3:3 (33. a 52. Laxalt, 62. Cristaldo - 12. Poli, 89. Robinho, 90. Abate)
Chievo - Juventus 1:2 (28. Théréau - 47. Quagliarella, 65. vlastní Bernardini)
Lazio - Catania 3:1(4. Ederson, 39. Lulić, 90+4. Hernanes - 6. Barrientos)
Livorno - Cagliari 1:1 (23. Luci - 53. Ibarbo)
Neapol - Sassuolo 1:1 (15. Dzemaili - 20. Zaza)
Parma - Atalanta 4:3 (19. Mesbah, 28. a 40. Parolo, 35. Rosi - 20. Bonaventura, 44. Denis, 79. Livaja)
Sampdoria - AS Řím 0:2 (65. Benatia, 89. Gervinho)
Turín - Hellas 2:2 (36. z penalty a 52. Cerci - 44. Taleb, 67. Jorginho z penalty)
Udinese - FC Janov 1:0 (79. Di Natale)