Zpět na » Serie A » Emeghara – nová hvězda Serie A

Emeghara – nová hvězda Serie A

Emeghara – nová hvězda Serie A © lettera43.it - Innocent Emeghara

1

Líbilo se

09.05. - Když v zimním přestupovém období klub ze Sieny angažoval do svých řad mladého Švýcara, jen málokdo ho znal. Ještě méně pak bylo těch, kteří věřili, že právě Innocent Emeghara bude dlouhou dobu dávat Sieně svými góly naději na záchranu.

Rodák z nigerijského Lagosu strávil mládí a začátky své kariéry ve Švýcarsku. V roce 2001 přestoupil do francouzského Lorientu, kde působil až do poloviny letošní sezóny. Ve druhé polovině ledna, přesně dvaadvacátého, následoval přestup do Sieny. O pět dní později se hned uvedl dobrým výkonem v utkání proti Udinese, ve kterém střídal.

V dalším utkání už Emeghara nastoupil od začátku a vstřelil svůj první gól v Serii A. Soupeřem Sieny byl tehdy navíc Inter. Poté následovaly branky proti Bologni, Laziu, Palermu a Pescaře. Z těchto můžeme vypíchnout dvě trefy proti Laziu, které zajistily Sieně skvělé domácí vítězství 3:0. V Pescaře zase rozhodl utkání za vyrovnaného stavu pár minut před koncem. Tehdy to vypadalo, že se Siena navzdory bodovému odpočtu v soutěži zachrání.

V posledních 4 kolech se však zasekl nejen Emeghara, ale i celá Siena a o jejím sestupu už je prakticky rozhodnuto. Vzhledem k tomu, že si Innocent udělal svými výkony velmi dobré jméno napříč celou Itálií, o svou budoucnost se bát nemusí. On, narozdíl od Sieny, Serii B zřejmě hrát nebude.

Kam dál?

Tomáš Vlasák / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články