Zpět na » Serie A » Souhrn 16. kola Serie A: Di Natale zářil proti Sampdorii a Udinese vyhrálo v Janově po osmi letech, Kozák utkání v Bologni nedohrál

Souhrn 16. kola Serie A: Di Natale zářil proti Sampdorii a Udinese vyhrálo v Janově po osmi letech, Kozák utkání v Bologni nedohrál © pagineromaniste.com - Antonio Di Natale.

1

10.12. - AKTUALIZOVÁNO Pescara přehrála stále horšící se Janov a Siena podlehla doma Catanii. Dva góly vsítil Gonzalo Bergessio. V dresu Udinese dnes zazářil Antonio Di Natale. Jednu branku dal, na další nahrál a Udinese vyhrálo v Janově po osmi letech. Libor Kozák sice nastoupil od začátku, ale v Bologni nakonec utkání nedohrál. V 86. minutě dostal červenou kartu.

Atalanta Bergamasca CalcioAtalanta 2:1 (2:1) ParmaParma FC

Branky: 4. Denis, 38. Peluso - 45. Amauri

Vítězství si hráči bergamského celku zajistili už během prvního poločasu. Fanoušky hostující Parmy zpražil už ve čtvrté minutě ostrostřelec Germán Denís, jehož hlavička našla svůj cíl po Schelottově přesném centru. Argentinský bomber ještě několikrát během první půle zahrozil, ale ze vstřelené branky se následně radoval jeden z jeho spoluhráčů.

Rozdílovou branku si připsal v 38. minutě Federico Peluso, když ranou pravačkou propálil vše před sebou včetně gólmana Miranteho. Po sérii neúspěšných pokusů se pak radovala i Parma, Amauriho hlavička po Zaccardově asistenci pomohla zdramatizovat vývoj utkání.

V druhé půli se ale nic významného nestalo, šance Giacoma Bonaventury, Amauriho nebo Gabriela Paletty neskončily gólovým zápisem a Atalanta si tak připsala sedmou výhru v probíhající sezoně.

Roma AS AS Řím 4:2 (3:1) FiorentinaACF Fiorentina

Branky: 7. Tachtsidis, 19. a 45. Totti, 89. Osvaldo - 14. Roncaglia, 46. El Hamdaoui

Římané jasně přehráli Fiorentinu a posouvají se na čtvrtou příčku v tabulce. První šanci Fialek nezužitkoval v šesté minutě Pasqual a přišel trest v podobě přesné Tachtsidisovy hlavičky. Gigliati se ale brzo otřepali a Roncaglia po přímém kopu Gonzála Rodrígueze slavil svůj druhý gól v sezoně.

Přestřelka ale nebrala konce, za dalších pět minut už Vlci díky Tottimu opět vedli, legendární kapitán AS Řím se prosadil i těsně před odchodem do kabin a stanovil tak poločasové skóre na 3:1.

Kouč Fialek Montella zareagoval dvojím střídáním, do hry šli Mati Fernandéz a El Hamdaoui, dohráli naopak nevýrazní Cassani s Oliverou. Změny se projevily i ve skóre, po asistenci Valera se prosadil hlavou právě střídající El Hamdaoui.

Závěrečný tlak Violy nezužitkovali ani střídající Seferovič, jehož brilantní pokus vytáhl těsně nad břevno Goicoechea, ani Cuadrado, jemuž právě dvakrát nesedla střela z hranice šestnáctky. Radost přišla naopak na druhé straně, minutu před koncem normální hrací doby se z brejku prosadil Osvaldo a stanovil tak konečné skóre tohoto divokého utkání na 4:2 pro domácí.

Cagliari Calcio Cagliari 0:2 (0:0) Chievo A.C. Chievo Verona

Branky: 67. Paloschi, 87. Thereau

Jednoznačně gólman Sorrentino. Pokud bychom hledali hvězdu utkání, nemusíme hledat dlouho. Stefano Sorrentino vychytal úplně všechno a střelcům Cagliari se dnes budou zdát sny jen o něm.

Domácí si vytvořili velké šance, nedokázali je ale využít. Naopak Chievo bylo stoprocentní, dvě střely = dvě branky.

Conti, Pinilla, Pisano. To jsou tři hráči, kteří nejvíce ohrozili Sorrentina. Pisanova rána dokonce Sorrentina překonala, skončila ale na levé tyčce.

Cagliari bylo lepší, ale skórovali nakonec jen hosté. V 67. minutě z ničeho nic odcentroval Hetemaj a Alberto Paloschi hlavou zařídil tři body Chievu. Za dvacet minut pak Agazziho překonal Cyril Thereau a Chievo tak obralo Cagliari o všechny body. Posunulo se tak na 12. místo, naopak Cagliari je až čtrnácté.

Delfino Pescara Pescara 2:0 (0:0) Janov Genoa CFC

Branky: 53. Abbruscato, 73. Vukušić

Pescara doma přivítala Janov a jednalo se o souboj dvou týmů z konce tabulky. Pescara poslední, Janov osmnáctý. Domácí ale zabrali a Janov díky výhře přeskočili.

Hosté byli v utkání lepší, ale skvělého gólmana Perina nepřekonali. Podařilo se to jen Kuckovi, jeho ránu ale zastavilo na konci první půle břevno. Pescara udeřila na začátku půle druhé. Vladimír Weiss centroval a Elvis Abbruscato propálil gólmana Freye.

Přesně za dvacet minut začala akce znovu u Weisse, ten míč předložil Vukušičovi a bylo hotovo. Poté se znovu zaskvěl Perin, zneškodnil velkou šanci Borriella. A tak Pescara slaví konečně výhru, udrží se nakonec v Serii A?

AC Siena Siena 1:3 (1:0) Catania Catania Calcio

Branky: 10. Rosina - 50. Castro, 67. a 82. Bergessio

Do 50. minuty to vypadalo pro Sienu skvěle, vedla 1:0 a minimálně na bod měla. Jenže pak přišly tři direkty a Siena nemá ani bod. Naopak Catania bere vše a posouvá se na osmou pozici. I Siena se posouvá, jenže níže. Nyní je poslední.

Domácí šli do vedení v 10. minutě po střele Rosiny. Na začátku druhé půle ještě Sienu zachránila tyč, nastřelil ji Almirón, jenže za tři minuty vypálil Castro a bylo srovnáno.

U branky asistoval Gonzalo Bergessio, který se sám za 17 minut prosadil po kombinaci s Lodim. Za pár sekund po rozehrání mohl vyrovnat Alessio Sestu, ale Andujar byl na místě. Naopak přišla třetí branka v síti domácích, aktéři první branky si úlohu vyměnili a Gonzalo Bergessio podruhé v utkání skóroval. Tři body tak putují ke Catanii.

Sampdoria UCSampdoria Janov 0:2 (0:2) UdineseUdinese Calcio

Branky: 17. Danilo, 28. Di Natale

Antonio Di Natale! Útočník Udinese rozhodl tento duel a jeho tým slaví výhru na půdě Sampdorie poprvé od roku 2004.

Právě Di Natale byl v první velké šanci, jeho akrobatickou střelu ale senzačně vytěsnil Romero na roh. Ten zahrál právě Di Natale, na roh si naskočil Danilo a hlavou poslal hosty do vedení.

Za 11 minut se už prosadil sám Di Natale. Bránící hráč chyboval, odkopl míč přesně do útočníka a ten už neměl problém prostřelit Romera. V další šanci se objevil Pinzi, ale nezasáhl prostor mezi třemi tyčemi.

Na druhé straně mohl snížit Poli, Brkič byl ale pozorný. Takto skončila první půle. V té druhé znovu úřadoval Di Natale a po rychlém protiútoku mohl definitivně rozhodnout. Jeho střela ale minula o pár centimetrů levou tyč.

V 63. minutě mohli domácí snížit. Rozhodčí velice přísně odpískal penaltu, ale Brkič skvělým zákrokem chytil Pozziho ránu. Brkič se pak zaskvěl ještě dvakrát a vychytaná nula je naprosto zasloužená. Třetí branku mohl přidat v závěru Di Natale, pěkným zákrokem se prezentoval Romero. Ani dobrý výkon tohoto gólmana ale Sampdorii k bodům nepomohl, Udinese si z Janova odváží tři body za výhru 0:2.

Bologna FC 1909 Bologna 0:0 Lazio Řím Lazio SS

Lazio v Bologni neuspělo a nepřiblížilo se tak třetí Neapoli. V dresu hostí nastoupil v základní sestavě Libor Kozák a v prvním poločase se dostal do dvou šancí, Agliardi byl ale pozorný.

Na druhé straně zakončoval Diamanti a Gilardino, překonat se nenechal Marchetti. Ve druhé půli byl nejaktivnějším hráčem Alessandro Diamanti, dvakrát ale nemířil mezi tři tyče a třetí pokus znovu zneškodnil Marchetti.

Do vyrovnaného utkání se nakonec zapojil i Miroslav Klose a v 90. minutě mohl rozhodnout, to by ale v brance nemohl stát Agliardi. V té době už hrálo Lazio o desíti, v 86. minutě musel ze hřiště Libor Kozák, který inkasoval druhou žlutou kartu. Utkání tak branku nenabídlo a Lazio může být zklamané.