Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Serie A » Alessandro Del Piero nakonec přeci jen míří k "protinožcům", bude hrát za FC Sydney

Alessandro Del Piero nakonec přeci jen míří k "protinožcům", bude hrát za FC Sydney

Alessandro Del Piero nakonec přeci jen míří k © teamtalk.com - Allesandro Del Piero

1

Líbilo se

05.09. - Del Piero po této sezóně, kdy už bylo jasné, že nerozšíří svou bilanci 704 zápasů a 284 branek v dresu Juventusu Turín, dostal několik nabídek. Nakonec kývl na australskou výzvu a bude působit v klubu, který vedl i český kouč Vítězslav Lavička.

31. srpna už se zdálo, že je prakticky jasné kam po odchodu ze "Staré dámy" 37letý útočník zamíří. Jeho agent a bratr v jedné osobě, Stefano Del Piero, však vyloučil, že by byl přestup do FC Sydney dojednaný.

Nyní je už však vše potvrzeno, Alessandro Del Piero se připojí k australskému celku FC Sydney, kde podepsal smlouvu na dva roky.

Zájemců bylo o služby italské legendy hned několik. Spekulovalo se o Liverpoolu, Southamptonu či Olympiakosu Pireus. Nabídku švýcarského Sionu pak Del Piero odmítl. „Alessandro Del Piero je celosvětová ikona fotbalu a jsme poctěni, že si vybral FC Sydney, před několika jinými nabídkami, kde začne novou kapitolu své vynikající fotbalové kariéry. Toto je pro všechny australské fotbalové fanoušky,“ prohlásil ředitel FC Sydney Barlow.

Del Piero si tak po devatenácti letech v dresu Juventusu, s kterým získal 6x italské Scudetto a vyhrál Ligu mistrů, vyzkouší něco odlišného. „Je to pro mě velice důležitý moment, protože chci pokračovat v mé kariéře v odlišné části světa, kde mohu pomoci k rozvoji hry, kterou tak miluji. Nejdůležitější věcí byl vždy pro mě fotbal a chci pomoci být FC Sydney úspěšný.“

Kam dál?

Petr Musil / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články