Zpět na » Serie A » Filippo Inzaghi ukončil kariéru

Serie A - Filippo Inzaghi ukončil kariéru

Filippo Inzaghi ukončil kariéru © zimbio.com - Filippo Inzaghi se loučí s hráčskou kariérou

2

Líbilo se

24.07. - NEPŘEHLÉDNĚTE Legendární "Pippo" odehrál svou poslední sezonu na hřišti, teď už bude pokračovat jen jako trenér. S vedením svého bývalého zaměstnavatele AC Milán se dohodl na převzetí jednoho z juniorských výběrů klubu, konkrétně bude mít na starosti dorostence do 16 let.

Osmatřicetiletý Filippo Inzaghi dlouho zvažoval, jestli má po odchodu z AC Milán pokračovat v kariéře. Zájem o jeho služby by určitě byl, spekulovalo se o Parmě, Málaze či švýcarském Sionu, kde by si mohl zahrát po boku dlouholetého parťáka v dresu Rossoneri Gennara Gattusa. Velkou touhu alespoň na rok přivábit věhlasného veterána do svých služeb měla samozřejmě i Atalanta Bergamo, kde Inzaghi už v dávné minulosti působil a někdejšího obávaného kanonýra chtěl podepsat i klub Montreal Impact, v jehož barvách by se měl brzy představit Alessandro Nesta, další z Inzaghiho přátel z řad dnes již bývalých veteránů AC Milán.

Rodák z Piacenzy se stal během kariéry dvakrát vítězem Ligy mistrů (2002/2003 a 2006/2007) s AC Milán, třikrát získal se svým týmem mistrovské Scudetto (1997/1998 v dresu Juventusu a 2003/2004 a 2010/2011 s Rossoneri). Úspěšný byl obávaný kanonýr i v dresu italského národního týmu, je totiž vicemistrem Evropy z roku 2000, kde Italové podlehli v prodloužení finálového duelu Francii a samozřejmě i mistrem světa z roku 2006, když svou poslední brankou v dresu Azzurri propálil po zaváhání české defenzívy v samostatném nájezdu bezmocného Petra Čecha a nasměroval Itálii k cestě za zlatem.

Ve své poslední sezoně za AC Milán odehrál Inzaghi jen devět utkání a vstřelil jedinou branku. V rámci Serie A odehrál jen 69 minut, konkurence Antonia Cassana nebo Alexandre Pata byla pro bývalého bombera Atalanty, Juventusu či Parmy příliš těžkým soustem.

Marek Kos / football-italia.net

Nejnovější články