Zpět na » Serie A » Souhrn 9. kola Serie A: AC Milán doma podlehl Juventusu, Mutu pálil jako o život, branku však nedal

Souhrn 9. kola Serie A: AC Milán doma podlehl Juventusu, Mutu pálil jako o život, branku však nedal © -

6

31.10. - REVIEW V sobotu pokračovalo v pořadí již 9. kolo nejvyšší italské soutěže dalšími dvěma zápasy. V tom prvním hrál o svou trenérskou židli Claudio Ranieri, jehož AS Řím doma přivítal Lecce. Druhé večerní střetnutí pak patřilo pod hlavičku "utkání kola", střetli se v něm totiž milánské AC a Juventus. A Juventus dokázal zvítězit 1:2. V neděli pak opět uspělo Lazio, které v odpoledním utkání porazilo Palermo 0:1. Dále uspěla i Sampdoria, Udinese, Cagliari a Neapol. Utkání Parma - Chievo gól nepřineslo. V posledním zápase kola pak Catania remizoval s Fiorentinou 0:0.

AS Řím - Lecce 2:0 (0:0)
Branky: 62. Burdisso, 76. Vučinič
ČK: 76. Totti - 76. Olivera

Hráči římského velkoklubu přistoupili k dnešnímu utkání velmi zodpovědně, viditelně nechtěli o svého trenéra přijít. Ranierimu totiž v případě další prohry hrozilo předčasné ukončení jeho smlouvy v AS, což ovšem hráči nechtěli připustit a podle toho také utkání vypadalo.

Domácí se do svého soupeře zakousli jako buldok a branku, kterou hájil Antonio Rosati, zasypávali jednou nebezpečnější střelou za druhou. Mezi nejaktivnější patřili Borriello, Vučinič a také Burdisso, z jejichž aktivity šla hráčům Lecce doslova hlava kolem. Bylo proto trochu s podivem, že první poločas skončil bez branek.

Druhá pětačtyřicetiminutovka však pokračovala ve stejném duchu a AS se v 62. minutě konečně dočkal zaslouženého vedení, když Riiseho centr zužitkoval v první gól utkání Burdisso. A o necelou čtvrthodinku později bylo pro domácí ještě veseleji, Totti poslal před branku další skvělou přihrávku a Vučinič touto nabídkou nepohrdl - 2:0.

Na zisku tří bodů pak už nic nezměnilo ani vyloučení kapitána AS Francesca Tottiho, který musel po vzájemné potyčce s Rubénem Oliverou předčasně do sprch. Vzhledem k tomu, že červenou kartu od rozhodčího viděl i jeho soupeř, je poněkud s podivem, že při cestě do šaten došlo mezi oběma hráči k další strkanici, která možná ještě bude mít dohru.

AC Milán - Juventus Turín 1:2 (0:1)
Branky: 82. Ibrahimovič - 24. Quagliarella 65. Del Piero

Večerní střetnutí Rossonerri se Starou dámou bylo jednoznačně utkáním kola. Milánskému velkoklubu šlo o první příčku tabulky, byť třeba jen na několik hodin (dosud první Lazio má zítřejší zápas k dobru), Juventus se zase chtěl dotáhnout na vedoucí trojici a vytvořit si tak lepší pozici pro souboj o titul.

Jak již bylo avizováno, v minulé sezóně skončila obě vzájemná střetnutí těchto celků jednoznačným vítězstvím červenočerných 3:0 a dosavadní průběh zápasu sliboval podobný výsledek. K úžasu všech fanoušků byl však stav po poločase trochu nepochopitelně 1:0 pro hostující tým.

Fotbalisté AC vyběhli na hřiště bez přehnaného respektu, zato s řádnou dávkou drzosti a ofenzivní taktiky. O otevření skóre se v prvním poločase hned několikrát pokoušel Pato a nutno dodat, že jeho akce měly oči i myšlenku. Zdatně mu sekundoval Zlatan Ibrahimovič a ve vytváření gólových příležitostí pozadu nezůstaly ani dnes již legendy milánského klubu Nesta, Gattuso či Pirlo.

O to větší šok pro diváky tak nastal ve 24. minutě, když se z naprosto ojedinělé šance hostů dokázal prosadit Quagliarella, dal svůj letošní čtvrtý ligový gól a poslal Starou dámu do vedení.

Druhý poločas začal podobně, jako skončil ten první - domácí drželi taktovku utkání pevně ve svých rukách, přes pevnou obrannou hradbu Juventusu se však ne a ne propracovat ke kýžené vyrovnávací brance. Navíc krátce po uplynutí hodiny hry zapomněli na "zadní vrátka", jejichž panty vyvrátil střídající Sissoco, zatáhl míč do vápna a Del Piero už "jen" propálil vše, co mu stálo v cestě - 0:2.

Milánu chvíli trvalo, než se z druhého gólu ve své síti vzpamatoval a v následujících minutách si proto nebyl schopen vytvořit tolik potřebný tlak ke vstřelení branky. To se jim pořadilo až osm minut před koncem střetnutí, kdy po centru z levé strany přesně hlavičkoval Ibrahimovič a snížil na rozdíl jediného gólu.

Ani závěrečné maximální vzepětí domácích však k vyrovnání nevedlo a AC Milán tak překvapivě a možná i trochu nespravedlivě podlehl Juventusu 1:2.

Nedělní zápasy:

Palermo - Lazio Řím 0:1 (0:1)
Branka: 27. Dias
ČK: 77. Biava (Lazio)

Lazio Řím dále pokračuje ve skvělém tempu a i dnes si tento tým odváží výhru. Tentokrát sebral body Palermu, ve kterém vyhrál 0:1.

Lazio opět bylo horším celkem ( držení míče 61 - 39, střely 21 - 5), přesto Lazio odjíždí se třemi body. Znovu k tomu stačila jedna branka. Ve 27. minutě zužitkoval Ledesmovu přihrávku Dias.

I druhá půle patřila domácím, Pinilla spálil dvě tutovky a své šance nevyužil ani Maccarone s Balzarettim. Palermo tak počtvrté v sezóně prohrálo a spadlo na 10. místo.

Bari - Udinese 0:2 (0:1)
Branky: 16. Sanchez, 60. Isla

Udinese překvapilo a z Bari si odváží plný počet bodů. O poznání vyrovnanější utkání než v předchozím případě nabídlo dvě branky. O tu první se už v 16. minutě postaral Sanchez.

Minutu po přestávce nařídil Nicola Pierpaoli penaltu a Bari mohlo vyrovnat. Jenže excelentní střelec penalt Barreto dnes selhal.

Hned vzápětí mohl vyrovnat Caputo, ale v další tutovce pálil jen do břevna! Přišel tak trest v podobě druhé branky. v 60. minutě Sanchez přihrál Islovi a bylo vymalováno. Střelec druhé branky mohl přidat ještě jeden fík, trefil však tyč a tak Bari - Udinese 0:2.

Brescia - Neapol 0:1 (0:0)
Branka: 77. Lavezzi

Aktivnější Neapol si z Brescie zaslouženě odváží tři body. Hosté však neměli lehkou práci. Brescia hrála téměř po celý zápas koncentrovaně a bod si možná i zasloužila.

Zklamaný mohl být především domácí útočník Andrea Caracciolo. Ten nejprve nevsítil jasnou branku a na začátku druhé půle trefil tyč.

Jedinou branku zápasu jsme tak viděli od Neapole. V 77. minutě si Lavezzi počkal na Hamšíkovu přihrávku a rozhodl o třech bodech pro hosty. Po tomto utkání je tak Neapol na 5. místě. To Brescia se začíná nebezpečně přibližovat sestupovým vodám.

Cagliari - Bologna 2:0 (0:0)
Branky: 51. Nené, 79. Nainggolan

Z výhry se raduje i Cagliari. To v duelu proti Bologni svého soupeře jasně přehrávalo a důkazem toho byly i dvě branky v síti hostů. Obě branky padly až po prvním ne moc záživném poločase.

V 51. minutě se první branky dočkal Nené, který si skvěle naběhl na přihrávku Cossy. Druhou branku poté zaznamenal Radja Nainggolan. Na 3:0 mohl v závěru ještě zvýšit Daniele Conti, ale brankáře Viviana nepřekonal.

Cesena - Sampdoria Janov 0:1 (0:0)
Branka: 90. Pazzini

Sampdoria se raduje z hodně šťastné výhry. Zápas v Ceseně rozhodl až v samém závěru Giampaolo Pazzini. Sampdoria se tak pomalu, ale jistě začíná zvedat a dobře ví, že se dá hrát i bez Antonia Cassana. Ten měl v týdnu opět neshody s vedením. Více zde.

Parma - Chievo 0:0
ČK: 51. Dzemaili - 84. Fernandes

Catania - Fiorentina 0:0

Pět střel, žádná se však neujala. Tolikrát v zápase vystřelil útočník Adrian Mutu, který se po roce vrátil do sestavy fialek. Ani on však nezabránil nudné bezbrankové remíze.

Největší a zřejmě jedinou velkou šanci utkání měl už ve 4. minutě útočník domácích Giuseppe Mascara. V tutové šanci však trefil tyč! Catania je tak po této remíze na 14. místě, Fiorentina je patnáctá.