Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Serie A » Souhrn sobotních zápasů 7. kola Serie A: Výhru AC proti Chievu zajistil Pato, tři body má i AS Řím

Souhrn sobotních zápasů 7. kola Serie A: Výhru AC proti Chievu zajistil Pato, tři body má i AS Řím

Souhrn sobotních zápasů 7. kola Serie A: Výhru AC proti Chievu zajistil Pato, tři body má i AS Řím © -

4

Líbilo se

16.10. - REVIEW Po reprezentační pauze se ligové fotbalové soutěže vracejí ke svému tradičnímu kalendáři. V sobotu tak jsou v rámci nejvyšší italské soutěže na programu dvě večerní utkání - v tom prvním porazil AC Milán na domácím hřišti Chievo, druhý večerní duel obstaral AS Řím, který doma přivítal Janov.

AC Milán - Chievo 3:1

Branky: 18. a 30. Pato, 90. Robinho - 70. vlastní Ibrahimovič

Milánský AC se díky dnešní výhře nad Chievem alespoň do zítřka posunul do čela tabulky. Proti pátému nejlepšímu celku ligy se dokázal prosadit hned čtyřikrát, bohužel jednou zamířil Zlatan Ibrahimovič do vlastní sítě.

Rossoneri se do svých soupeřů zakousli hned od začátku a v 18. minutě ze své aktivity vytěžili vedoucí gól. Poprvé v utkání se prosadil Alexandre Pato a když po půlhodině hry přidal druhý přesný zásah, zdálo se, že utkání směřuje k jasnému konci.

V 66. minutě pak nebyl pro ofsajd uznán gól Ronaldinha a jen čtyři minuty nato se hostům podařilo zápas zdramatizovat. V závaru po rohovém kopu totiž Ibrahimovič, který nahrál Patovi na obě jeho branky, zamířil za záda vlastního gólmana Christiana Abbiatiho - 2:1. AC si ovšem výhru uniknout nenechalo a v samém závěru tři body pro Milánské potvrdil svým prvním letošním gólem v italské lize Robinho.

AS Řím - Janov 2:1

Branky: 34. Borriello, 53. Brighi - 78. Rudolf

Římský klub se díky teprve druhé letošní výhře dostal ze sestupového pásma. Zda se tam ovšem udrží i po víkendu, na to si budeme muset počkat do zítřejšího večera.

Domácí začali utkání jednoznačně lépe a hned ve 14. minutě se mohli radovat z gólu - kdyby ovšem Francesco Totti nestál v ofsajdu. Janovští se sice taktéž nenechali zahanbit a několikrát vystrčili růžky, první branku ovšem slavilo AS.

Ve 34. minutě se po skvostné Tottiho přihrávce prosadil Marco Borriello a když se krátce po poločase trefil také Matteo Brighi, fanoušci domácích jásali. Janov se ovšem ještě nevzdával a dvanáct minut před koncem snížil díky Rudolfovi na 1:2. Ze závěrečného tlaku už však hosté vyrovnání vytěžit nedokázali, a tak nakonec odjížděli s prázdnou.

Kam dál?

Bára Tesnerová / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články