Zpět na » Serie A » Mourinho chce po Ronaldovi spoustu gólů

Serie A - Mourinho chce po Ronaldovi spoustu gólů

Mourinho chce po Ronaldovi spoustu gólů © thefinalthird.com - José Mourinho si vyzkoušel jaké je to sedět na lavičce Realu Madrid během finále Ligy mistrů

10

Líbilo se

25.05. - VIDEO Jose Mourinho ukončil úspěšně tažení za trofejemi s Interem Milán vítězstvím 2:0 nad Bayernem Mnichov ve finále Ligy mistrů a nyní míří do Realu Madrid, za který nastupuje nejdražší fotbalista v historii tohoto klubu, Cristiano Ronaldo.

Mourinho má po vítězství Serii A, domácím poháru a Ligy mistrů nyní namířeno na lavičku bohatého a slavného Realu Madrid. Mourinho by měl v nejbližších dnes podepsat s bílým baletem čtyřletou smlouvu na 36 milionů liber, což je v přepočtu 1,1 miliardy korun.

V Realu Madrid bude mít Jose Mourinho k dispozici hvězdný tým. Portugalský trenér má s Cristianem Ronaldem společné nejen to, že oba pocházejí z Portugalska, ale také velkou touhu po zisku trofejí. "Jsme oba Portugalci, on je nejlepší fotbalista na světě a já jsem jeden z nejlepších koučů. Trénovat jeho si ale samozřejmě užiji, protože to bude extrémně lehké," usmíval se protřelý lišák, který ale Ronaldovi na dálku vzkázal, aby od něj v jednom určitě žádné úlevy nečekal: "Chci od něj v příští sezoně spoustu gólů."

V bílém baletu se ale trenérům příliš nedaří. Hlavně těm, kterým záleží více na výsledku, než na tom, aby tým předváděl atraktivní fotbal. To potvrdil v neděli i bývalý trenér Realu Madrid Bernd Schuster, podle něho se Mourinho do madridského klubu nehodí. "Kdo chce vidět hezký fotbal, neměl by se dívat na zápasy Mourinhových svěřenců. Mourinho rozhodně není někým, kdo vám servíruje fotbalové laskominy," prohlásil německý kouč, který získal v roce 2008 s Realem ligový titul.

Co dokázal Mourinho

Mourinhovi hrají do karet tyto fakta. Během osmi let dokázal s Portem vyhrát dvakrát ligu a jednou ligový pohár. V Evropě ho dovedl k titulu dřívějšího poháru UEFA i Ligy mistrů. S Chelsea získal titul po dlouhých 50 letech, to dokázal zopakovat i další sezónu a navíc vyhrál i anglický pohár. Za dva roky na lavičce Interu nepustil soupeře na první ligovou příčku a především pomohl Interu k zisku trofeje pro vítěze Ligy mistrů, na což italská strana čekala 45 let.

EMOCE JOSEHO MOURINHA

Kam dál?

Tomáš Reiner / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články