Zpět na » Serie A » Buffon: Mohl jsem jít do Barcelony nebo AS Řím

Buffon: Mohl jsem jít do Barcelony nebo AS Řím

Buffon: Mohl jsem jít do Barcelony nebo AS Řím © goal.com - Gigi Buffon

0

Líbilo se

28.02. - Brankář Gianluigi Buffon prozradil, že v roce 2001 mohl opustit Bianconeri a odejít do AS Řím nebo FC Barcelona. „Stará dáma“ a Juventus poskytli rozhovor, ve kterém zavzpominali na dobu, kdy se Juve rozhodlo získat Buffonova, o kterého měly zájem tyto dva velkokluby.

Vybral jsem si Juventus, protože můj agent Silvano Martina a můj otec mi to poradili,“ řekl Buffon pro TuttoMercatoWeb.com. „V té době jsem si vybíral mezi Juventusem, AS Řím a Barcelonou.

Díky mému přátelství s Francescem Tottim a Vitem Scalou jsem preferoval AS Řím, kam v té době přišel Fabio Capello a vypadalo to, že budou mít dlouhou sérii vítězství. Pamatuji si na Silvana a mého otce, kteří se setkali se Sensimu, ale z ekonomických důvodů Římané preferovali Ivana Pelizzoliho, ačkoliv jsem v té době byl mladý slibný brankář.“

Byl jsem také v kontaktu s Barcelonou, ale poté Luciano Moggi a rodina Angelli udělali první krok, aby mě získali. Chtěl jsem moc vyhrát Scudetto, můj otec řekl, že Juventus nevyhrál titul už pět let, ale měl by to dokázat během dvou let. Nakonec jsem se rozhodl jít do Juve a jsem přesvědčen, že to byla správná volba.“

Buffon přestoupil do „Staré dámy“ v roce 2001 a svým přestupem vytvořil rekord, když Juventus v té době zaplatil nejvyšší částku za brankáře v historii. Od té doby vyhrál dvě Scudetta (dvě byla odebrána Juventusu kvůli Calciopoli), dva italské Super poháry a také dopomohl Juve k finále Ligy mistrů v roce 2003, kde nakonec jeho celek podlehl na penalty AC Milan.

Kam dál?

Jakub Košťan / goal.com

Související odkazy
Nejnovější články