Zpět na » Serie A » Zanetti odehraje 600. zápas za Inter

Serie A - Zanetti odehraje 600. zápas za Inter

Zanetti odehraje 600. zápas za Inter © -

0

Líbilo se

24.09. - Kapitán nerazzurri Javier Zanetti ve středu v rámci 4. kola Serie A odehraje svůj 600. zápas za milanský velkoklub. Inter na svém hřišti přivítá nováčka z Lecce.

Zanetti přišel do Milana v roce 1995 z argentinského celku Banfield a v nedělním zápase v Turíně, kde Inter zvítězil 3:1, si připsal svůj 599. start v dresu nerazzurri. Tento středový obránce patří mezi další velké ikony italského fotbalové ligy, hned za Paola Maldiniho, který má za sebou již 873 startů za AC Milan.

Mám z toho velkou radost,“ řekl 35letý hráč. „Je to neuvěřitelné hrát tak dlouho za stejný klub po tolik let a stále být součástí tak prestižního celku. Mám stejnou chuť po vítězství, jako když jsem do Milana přišel. Inter se mi vryl hluboko do mého srdce.

Naštěstí svůj 600. zápas odehraji doma proti Lecce a čtyři dny si budu moci potřást rukou s Maldinim, s člověkem, ke kterému mám před derby velký respekt.“

Inter se dělí o vedení v tabulce s Juventusem Turín po dvou vítězstvích a jedné remíze po třech kolech v nové sezóně 2008/2009.

Kam dál?

Jakub Košťan / channel4.com

Související odkazy
Nejnovější články