Zpět na » Serie A » Barometr 3. kola Serie A

Barometr 3. kola Serie A

Barometr 3. kola Serie A © gazzetta.it - Alberto Gilardino

0

Líbilo se

22.09. - Třetí kolo Serie A přineslo probuzení dvou favoritů a také prohloubilo krizi posledního Cagliari. Komu se dařilo a kdo neměl svůj den?

Tým: Inter Milán

Svěřenci Josého Mourinha si během jednoho týdne přivezli 6 bodů z hřišť soupeřů. Nejprve v Lize mistrů vyhráli v Aténách a o víkendu formu potvrdili v Turíně. Podobnou bilanci za minulý týden má i Juventus Turín, který v Lize mistrů porazil doma Zenit a v lize zvítězil na hřišti slaboučkého Cagliari. Dařilo se i dalšímu z velkých, AC Milán. Po výhře v Poháru UEFA rozstřílel Milán celek Lazia a zametl s řečmi o krizi.

Hráč: Gilardino

Hráčem týdne je letní posila Fiorentiny, Alberto Gilardino. Bývalý střelec AC Milán po příchodu do Florencie ožil - během tohoto týdne pokořil dvakrát celek Lyonu v Lize mistrů, čímž zajistil svému celku bod. V neděli pak svým gólem porazil Bolognu. Dařilo se také Ibrahimovičovi z Interu Milán a Aquilanimu z AS Řím.

Trenér: Ancelotti

Vytáhl AC Milán z poslední ligové příčky, v momentě kdy na něm ležel všechen tlak. Nejprve si poradil se soupeřem v Poháru UEFA, pak postavil na hřiště celek, který „vypráskal“ do té doby vedoucí Lazio. Nebál se posadit na lavičku letní posily zvučných jmen. Dalším úspěšným je Ballardini, který se ujal Palerma, které pod jeho taktovkou poznalo dosud jen vítězství. Za zmínku stojí vítězství Udinese, koučovaného trenérem Marinem, na těžkém hřišti v Dormundu.

updown

Tým: Reggina

Celek z Kalábrie prohrál na Olympijském stadionu v Římě. Na tom by nebylo nic zvláštního, pokud by hosté nebyli v dobré formě a nenastoupili proti celku, který prochází krizí a má řadu zraněných hráčů. Domácí jim nic nedovolili a Reggina odjela se sklopenýma ušima. Opět vyhořelo Cagliari a až příliš mnoho ran si odneslo Lazio ze San Sira.

Hráč: Antonioli

Francesco Antonioli, brankář třetího Scudetta AS Řím, tráví poslední roky své kariéry v FC Bologna. Jeho tým se v neděli představil ve Florencii, kde hrál proti ambiciózním Fialkám. Prohrál 1:0 kvůli chybě svého brankáře, který podskočil snadný centr a dovolil Gilardinovi skórovat. Nepřevedl se ani Olivera, který v Palermu zahodil snadnou šanci na vyrovnání. Turínského Pisana zastínil Maicon z Interu, Pisano si navíc vstřelil vlastní gól.

Trenér: Allegri

Trenér Cagliari má obrovské potíže. Jeho tým zůstává bez bodu, i když proti Juventusu mohl pomýšlet alespoň na remízu. Po nadšení z minulé sezóny je tým opět na dně a viník je pro mnoho lidí jasný: Allegri. Nepředvedlo se ani Lazio Delia Rossiho a De Biasiho Turín, oba celky dostaly příděl od milánských týmů.

Kam dál?

Michal Šušák / gazzetta.it / FotbalPortal.cz

Nejnovější články