Zpět na » Serie A » Gila: Fiorentina může vyhrát Scudetto

Gila: Fiorentina může vyhrát Scudetto

Gila: Fiorentina může vyhrát Scudetto © goal.com - Alberto Gilardino

0

Líbilo se

16.08. - Alberto Gilardino se v jednom z rozhovorů nechal slyšet, že je Fiorentina natolik kvalitní, že může pomýšlet dokonce na vítězství v celé Sérii A. Podle něj je pouze Inter "lépe připraven" na celou sezónu.

"Trvalo mi pouze jeden zápas, aby se stal součástí tohoto projektu, věřil v něj a udělal ho i mým," řekl útočník, který k Fiorentině přišel z milánského AC.

"Když se podívám na ostatní týmy, jediný, který je silnější než my, je Inter. Máme mnoho možností a kvality - zejména v útoku."

Gilardino doufá, že se v dresu Fialek dostane opět do skvělé formy, kterou v AC nemohl najít. Navíc je zde s hráčem, se kterým si ve svém hvězdném období velmi rozuměl v Parmě. Tam s ním totiž působil i jeho staronový parťák z útoku Mutu.

"Adrian nemůže být srovnáván s nikým dalším. Disponuje kreativitou a technikou, která ho od ostatních zcela odlišuje. Je to šampión." Ale Mutu není jediný ze starých známých Gilardina ve Florencii. Trenér Cesare Prandelli mu taktéž pomohl na vrchol.

"Je stále stejný, jako kdy mě vedl v Parmě. Stále pracuje s velkou vášní a prověřuje každičký detail. Jedna z jeho nejlepších vlastností je, že se věnuje opravdu každému."

Viola zahájila vítězně cestu do Ligy mistrů, když si doma poradila se Slávií 2:0. První gól vsítil Mutu a druhý právě Gilardino: "Byl to báječný pocit. Doufám, že si ho opět brzy zopakuji."

Kam dál?

Zdenek Klinga / Channel4.com

Související odkazy
Nejnovější články