Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Francie: Ligue 1 » Mistr světa Umtiti ukončil ve 31 letech kariéru. Odmítl i nabídku ze svého prvního klubu

Mistr světa Umtiti ukončil ve 31 letech kariéru. Odmítl i nabídku ze svého prvního klubu

Mistr světa Umtiti ukončil ve 31 letech kariéru. Odmítl i nabídku ze svého prvního klubu © iconsport.photo - Samuel Umtiti

0

Líbilo se

15.09. - Stal se mistrem světa, hrál fantasticky v Lyonu, vyšel mu i start v Barceloně. Samuel Umtiti ale nyní ve svých 31 letech po sezóně v Lille končí kariéru. Skrze jeho věčná zranění nemůže pokračovat, a údajně odmítl i nabídku k návratu do Olympique Lyon.

Samuel Umtiti začal ve svých čerstvých 18 letech hrát v základní sestavě jednoho z největších francouzských klubů, a to Olympique Lyon. Bylo nad slunce jasné, že se tu rýsovala hvězda, budoucí francouzský reprezentant a hráč pro nejlepší kluby planety. A to se víceméně potvrdilo. Ve 22 letech přestoupil za 25 milionů eur do Barcelony, kde odehrál velmi dobré první dvě sezóny. Dostal se tak i do francouzské reprezentace, se kterou vyhrál jako klíčový muž obrany mistrovství světa v Rusku. Od turnaje to ale šlo výrazně dolů, a to zejména díky jeho zdraví. Už na turnaj totiž jel s tím, že bude následovat operace.

Velký pád mistra světa

Nepřišel tak o vrchol kariéry, ačkoliv se mu zřejmě stal osudným. Od zlatého ruského turnaje za Barcelonu odehrál už necelých 50 zápasů během 4 let. Když už hrál, nehrál dobře, přišla velká kritika, stala se z něj meme. Poslední angažmá, kde hrál víceméně pravidelně bylo italské Lecce, kde se objevil překvapivě. Po sezóně v Itálii podepsal doma ve Francii v Lille. Tam už opět začaly jeho problémy se zdravím. Strávil tu dva roky, během nichž odehrál pouze 13 zápasů. Za minulou sezónu pak neodehrál jediný zápas. Smlouva mu skončila, byl volným hráčem, a sám nevěděl, zda se ještě vrátí.

Umtiti končí

Zájem o jeho návrat měl Olympique Lyon, kterému nyní chybí pár zraněných stoperů. Otázkou ale je, v jaké formě by se odchovanec klubu po skoro 10 letech vrátil, a zda by byl vůbec schopen hrát. Proto Samuel Umtiti odmítl, a nyní oznámil konec kariéry. Bohužel, dále to nejde. I přestože byly pro Samuela Umtitiho poslední roky opravdu bolestivé, nemusí se za svou kariéru stydět. Stal se hvězdou ve Francii, hrál za Barcelonu, byl jedním z nejlepších na světě, vyhrával tituly, s Francií se stal mistrem světa. Parádní kariéra, která ale neskončila tak, jak by asi každý ještě v roce 2018 čekal. I takový je ale fotbal, a Umtiti není první, a nebude ani poslední.

Přečtěte si také: André Onana v Turecku září. Při debutu předvedl fantastický výkon proti favoritovi na titul

Adam Novotný / fotbalportal.cz

Nejnovější články