Zpět na » Francie: Ligue 1 » PSG údajně poslalo do Neapole 100 milionů eur za Kvaratskheliu

PSG údajně poslalo do Neapole 100 milionů eur za Kvaratskheliu

PSG údajně poslalo do Neapole 100 milionů eur za Kvaratskheliu © iconsport.photo - Khvicha Kvaratskhelia

0

Líbilo se

25.05. - Letos se o něm zas tolik nemluví. Neapol po titulu vystřízlivěla, odešel Luciano Spalletti a Partenopei během sezóny protočili 3 trenéry. Vzhledem ke špatné výkonnosti týmu se tak najednou jinak dívalo i na superstar z Gruzie Khvichu Kavarstkheliu. Na něj ale nyní údajně nabídku ve výši 100 milionů eur poslalo PSG.

Khvicha Kvaratskhelia je aktuálně bezesporu největší hvězdou a tahounem hodně zajímavé nastupující Gruzinské generace. Většinu své dosavadní kariéry strávil v Rusku, ať už v Rubinu Kazaň nebo Lokomotivu Moskva. S nástupem války se ale za rekordní peníze vrátil do Gruzie, konkrétně do Dinama Batumi. To moc dobře vědělo, proč se málem zruinovalo. Kvaratskhelia podával skvělé výkony a po půl roce ho Dinamo přeprodalo do Neapole za více. A jak to bylo vloni v Neapoli víme. Kometa roku, ligový titul, 12 gólů a 10 asistencí.

Kvaratskhelia stále táhne

Jenomže Neapol měla letos velké problémy. Během sezóny se na lavičce vystřídali Rudi García, Walter Mazzarri a Francesco Calzona, kouč slovenské reprezentace. Osimhen dal méně gólů, obrana bez Kima hořela, na Mereta nebyl takový spoleh. Nedařilo se prostě nic. Diametrálně odlišná sezóna. Je to opravdu škoda. Kvaratskhelia ale šlapal stále. Vstřelil 11 gólů, na 8 přihrál a když se podíváme na pokročilé statistiky, co se týče progresivních driblingů a úspěšných driblingů, patří stále mezi naprostou špičku. Percentil si drží v průměru na 95 %. Stále se snaží střílet. Průměrně za zápas vyšle směrem k bráně soupeře 3,77 střely. Dost vysoké číslo, které ho opět řadí mezi elitu. Vynikající hráč. Alespoň někdo tak fanoušky Neapole v této sezóně bavil.

Obří nabídka PSG

Otázkou je, jak dlouho to tak bude platit. PSG údajně poslalo do Neapole nabídku ve výši 100 milionů eur. Reprezentant Gruzie je asi ten poslední, koho by chtěl neapolský prezident de Laurentis vidět z klubu pryč vzhledem k dost pravděpodobnému odchodu Osimhena, ale tato částka je dost velká na to, aby o ní alespoň přemýšlel. Za více jak 200 milionů eur už si Neapol může kádr solidně vytunit. PSG naopak potřebuje posílit ofenzivu přesně o někoho jako je Kvarastkehlia. Nebojí se střílet, chodí 1na1, a to velmi úspěšně, dobře se na něj dívá. To zní jako správná náhrada za Mbappého, ačkoliv jasně, zcela nahradit nejde. Je tu ale velký potenciál, že Kvaratskhelia bude v Ligue 1 dost produktivní a podaří se mu díru v sestavě zacelit.

Khvicha Kvaratskhelia

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články