Zpět na » Francie: Ligue 1 » Kylian Mbappé poprvé oficiálně potvrdil svůj odchod z PSG

Kylian Mbappé poprvé oficiálně potvrdil svůj odchod z PSG

Kylian Mbappé poprvé oficiálně potvrdil svůj odchod z PSG © iconsport.photo - Kylian Mbappé

0

Líbilo se

10.05. - Je to něco, na co se chystáme prakticky už od minulého léta a počítáme s tím. Kylian Mbappé ale až nyní oficiálně veřejně mluvil o svém odchodu z PSG a potvrdil ho. Je to velmi důležitý milník celé přestupové telenovely, která se táhne už pěkně dlouho. Mbappé ale podle svých slov chce v posledních zápasech za giganta z Paříže předvádět to nejlepší a ideálně uzmout další trofej.

Kylian Mbappé a odchod z Paříže, to je něco, co nám připomíná nekonečnou telenovelu. Už před 2 lety byl jednou nohou v Realu Madrid, ale na poslední chvíli přišel podpis tehdy největší smlouvy ve sportovní historii a o 2 roky si své působení v Paříži prodloužil. Více prohloubil svou stopu v klubové historii, ale asi budeme všichni souhlasit s tím, že ty 2 sezóny už byly tak nějak navíc a žádný posun nepřišel. Mbappé má ještě moře času. I tak jsme ale asi všichni doufali, že znovu neprodlouží a konečně udělá ten krůček na ještě vyšší level. Tím krokem je samozřejmě podpis s Realem Madrid, kde by celou svou kariéru v případě úspěchu posunul na jiný level. Až ze Santiaga Bernabeu se bude Mbappé moc stát skutečným králem světového fotbalu.

Mbappého loučení

Toto léto to bylo zase obrovské haló. Mbappé řekl vedení o svém záměru o odchodu, byl vyřazen z kádru a až po nějaké době došlo Al Khelaifimu, že Mbappé který odejde zadarmo je stále lepší než žádný Mbappé. Sezónu má opět individuálně výbornou, ligový titul je hotov, bude finále poháru, ale v Lize mistrů to zase nevyšlo a nad síly PSG byl Dortmund. Takový úspěch by pro Mbappého byl na konec opravdu dokonalým loučením. V to nadále doufá. Ano, Kylian Mbappé poprvé veřejně oznámil, že po sezóně končí. Je to obrovský moment této přestupovè ságy. Francouzská megastar už se předtím dohodla s Realem Madrid a už by mělo jít jen o formalitu.

,,Vždy jsem říkal, že až to bude potřeba, promluvím k vám. A teď je čas. Po sezóně opustím PSG. Neprodloužím smlouvu a odejdu. Je to opravdu těžké. Opouštím svou zemi, ale potřebuji po 7 letech v klubu nějakou změnu. Ani jednoho momentu v tomhle klubu nelituju. PSG bude navždy v mém srdci, a i když nebudu hrát, budu fanoušek a budu sledovat každý zápas. Všem vám patří velké díky. Bez vás bych to celé tak emotivně neprožíval. Navždy budete v mém srdci a doufám, že se rozloučím velkolepě a s další trofejí,” řekl Kylian Mbappé.

Kylian Mbappé

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články