Zpět na » » Slavia porazila Varnsdorf a stejně jako Dukla s Jabloncem postupuje do čtvrtfinále

- Slavia porazila Varnsdorf a stejně jako Dukla s Jabloncem postupuje do čtvrtfinále

Slavia porazila Varnsdorf a stejně jako Dukla s Jabloncem postupuje do čtvrtfinále © slavia.cz - Tomáš Mičola v utkání s Varnsdorfem

0

29.10. - REVIEW Fotbalisté pražské Slavie nastoupili k odvetě čtvrtého kola Poháru České pošty proti Varnsdorfu. Výsledek prvního utkání o postupujícím nikterak nenapověděl. Slávisté se po podzimní pauze herně i psychicky zvedli a rozhodně nechtěli opakovat nevýrazné představení ze začátku října.

Slávisté navázali na velmi dobré výkony z posledních ligových kol. Jejich hra nepostrádala odhodlání a hráči se nebáli chodit i do předem prohraných soubojů. Alespoň to platilo pro úvodní minuty, ve kterých sešívaní otevřeli skóre utkání. V sedmé minutě se k míči po Gecovově odražené přihrávce dostal Mičola, jenž se do základní sestavy vrátil po dlouhotrvajícím zranění. A svoji obnovenou premiéru hned ošperkoval střelou podél brankáře Fendricha, která vyústila ve vedoucí gól.

Ten sešívané uklidnil. Přeci jen před utkáním byli v dosti ošemetné situaci. Ze hřiště soupeře si totiž do Prahy přivezli bezbrankovou remízu. A tak mohla domácí mrzet nevyužitá příležitost, kterou svoji chybou nabídl Nitrianskému hostující Tvaroha.

Zápas, který se odehrával před skoro prázdným hledištěm, následně upadl. Varnsdorf se sice dokázal oproti úvodní čtvrthodině osmělit a sem tam vyzkoušel pozornost brankáře Rakovana, jenže bez většího efektu.

I ve druhé půli to byli domácí, kdo byl blízko gólu. Konkrétně Martin Juhar, který dostal nádhernou přihrávku od Mičoly. Třetí gól ve třetím utkání v řadě ale nepřidal. Tak dlouho si totiž útočník sešívaných pokládal Fendricha, až se sám dostal z úhlu. Když už se akce konečně dospěla ke střele, zachránil situaci pohotovým odkopem z brankové čáry Kouřil.

Jenže pak se slávisté zatáhli a začali spoléhat na rychlé brejky, které ovšem často končily odpískaným ofsajdem. A že to nebyl dobrý nápad, musel v 72. minutě pochopit snad úplně každý. Varnsdorfský Schubert sice trefil jen boční síť, ale vyslal jasný signál, že hosté se rozhodně s výsledkem nesmířili.

Další hrozby směrem k Rakovanově brance už ale nepřišly, a když Slavia nevyužila svoji velkou příležitost, porazili sešívaní Varnsdorf 1:0 a v poháru postupují dále.

slaviaSK Slavia Praha 1:0 (1:0) FK Varnsdorfvarnsdorf

SK Slavia Praha: Rakovan - Dostál, Škoda, Dobrotka, Neves - Mičola (87. Škutka), Lička, Gecov, Kisel (65. Zmrhal), Nitrianský - Juhar (78. Prošek)

FK Varnsdorf: Fendrich - Tvaroha, Kouřil, Zbrožek (66. Zieris), Končal - Mach (57. Mikinič), Breite (57. Just), Jakobovský, Kotiš, Rudnytskyy - Schubert

Gól: 7. Mičola
ŽK: 67. Mičola, 82. Gecov - 90+2. Kotiš
Rozhodčí: Orel - Filípek, Arnošt
Diváci: 1945

Další zápasy:

Ústí nad Labem - Baumit Jablonec 0:2 (30. Piták, 76. Vošahlík) - první zápas 0:1 - postupuje Jablonec
1. FK Příbram - FK Dukla Praha 1:2 (55. Mišun - 10. Ouedraogo, 66. Néstor) - první zápas 0:4 - postupuje Dukla