Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Synot liga » Situace s brankáři Slavie: Staněk i Kinský cílí na zahraniční přestup

Situace s brankáři Slavie: Staněk i Kinský cílí na zahraniční přestup

Situace s brankáři Slavie: Staněk i Kinský cílí na zahraniční přestup © slavia.cz - Jindřich Staněk

2

Líbilo se

02.08. - Situace s brankáři na Slavii je poměrně komplikovaná. Jasná jednička Jindřich Staněk se na Euru zranil, jedničkou pro ligu je zatím mladík Kinský, ale je jasné, že konečný stav tohle není. Jaká je tady v brankovišti v Edenu situace, s kým se počítá, a jak?

Během poslední zimy do Slavie za velké peníze přišel Jindřich Staněk. Konkrétně za 2 miliony eur. Fanoušci to nedovedli pochopit. Přeci tu byl spolehlivý oblíbenec tribun Aleš Mandous. Po Staňkově příchodu ale všem tak nějak došlo, že Staněk byl potřeba. Suverénně nejlepší brankář v Česku, velká posila a opora, který skvěle chytal i evropské poháry. Oproti Mandousovi tu rozdíl skutečně je, a to poměrně velký. Jasnou pozici jedničky měl mít Staněk i v této sezóně. Na Euru se ale zranil, musel na operaci a několik měsíců bude mimo. Vedení muselo jednat.

Jedničku si každý představoval v Aleši Mandousovi, ale nyní jí je mladík Antonín Kinský, jenž vloni chytal za Pardubice. Jednou nohou už přitom měl být v Liberci. Jak to s brankáři bylo objasnil v podcastu na YouTube kanále Slavie Jaroslav Tvrdík. S Kinským jako s jedničkou Slavie se počítalo i na další roky. Měl možnost odejít na hostování, nebo na trvalý přestup s tím, že by ho Slavia mohla přednostně odkoupit v případě, že by mu nabídla post jedničky. Důvod? Slavia měla mít dohodu s Jindřichem Staňkem. Ten do Slavie jasně přišel pro titul, ale dlouho se zdržet neměl. Jeho ambicí je samozřejmě zahraničí a kvalitou na to bezpochyby má.

Zahraničí je cíl

Ještě před jeho zraněním na Euru měla Slavia na Staňka dostat nabídku z nejmenovaného evropského velkoklubu ve výši 8 milionů eur, což je dokonce čtyřnásobek toho, kolik stál Slavii při přestupu z Plzně. Ta ale byla Slavií i Staňkem odmítnuta, ale situace se samozřejmě se Staňkem nemění. Jeho cílem je přestup. Akorát se posune a Slavia na tom s největší pravděpodobností nějaký ten milion prodělá. Problém je ale i s Kinským. Jeho nová smlouva je platná jen do roku 2026. Důvod? Zahraničí. Pokud tedy příští léto odejde Staněk, Kinský bude mít jen rok do konce smlouvy a odejít může zadarmo. Situace tedy bude ještě hodně zajímavá, nemluvě o tom, že s návratem Kinského by měl být Aleš Mandous dokonce v roli trojky. V příštích dvou letech jednoznačně přijdou změny.

Adam Novotný / fotbalportal.cz

Nejnovější články