Zpět na » Synot liga » Kladno - Hradec Králové 3:1 (1:1)

Synot liga - Kladno - Hradec Králové 3:1 (1:1)

0

Líbilo se

03.03. - V generálce na ligu v zápase s účastníkem druhé ligy Hradcem Králové potvrdilo Kladno svoji formu v zimní přípravě, ve které se utkalo například s oběma pražskými "S".

Zápas se hrál v Nymburce na neutrální půdě a Kladno se brzy ujalo vedení, když v devětadvacáté minutě otevřel skóre Kalina. Na jeho trefu sice za čtyři minuty odpověděl bývalý slávistický útočník Paul Munster známý též z působení v Marile Příbram, ovšem ve druhém druhém poločase Beneš a o pět minut později i Hlava dostali Kladno zpátky do vedení.

V zápase se protočily dvě sestavy, u nichž se nedá s jistotou říct, která je ligová. Pro trenéra Koubka byl tak zápas tedy dobrou zkouškou vyzkoušet všechny hráče a zmást tím částečně pozorovatele z jiných ligových týmů a to i přesto (nebo právě proto), že šlo o poslední zápas před vypuknutím fotbalového jara v české lize, která znovu vypukne jižv příští víkend.

"Jsem ale rád, že se nám týden před ligou podařil i dobrý výsledek. Hradec hrál důrazně, naše zkušenost rozhodla," řekl ČTK kouč Kladna Koubek.

Tomu v zápase přitom chyběl rekonvalescent Kousal a také nachlazený Ĺ elicha. Již před zápasem pro klubový web oznámil svůj úmysl protočit sestavu a také doplnil, že zápas s Hradcem pro něho osobně generálkou na ligu nebude. "Tou byly zápasy v Turecku," řekl kouč.

Třígólový podzimní střelec Kladna Kousal přitom nestihne ani začátek ligy. "Zatím mohu trénovat jenom individuálně, pouze běhám. Kopat do míče začnu nejdřív za týden, start sezóny určitě nestihnu," sdělil klubovému webu. Nejprve onemocněl angínou, později si zranil koleno a poškodil kolenní vazy. "Moc jsem toho s ostatními nenatrénoval, musím dohánět," dodal Kousal.

Hodnocení trenéra:
"V zájmu udržení herního rytmu u hráčů jsme všechny prostřídali a jsem rád, že jsme přitom dosáhli i dobrého výsledku. V prvním poločase jsem Hradec přehrávali. Ĺ koda, že jsme se dopustili jedné chybičky, za kterou jsme zaplatili gólem. Jinak to bylo celkem v pořádku. Vylepšit je potřeba ještě některé věci z taktického hlediska, vázla také finální přihrávka a udržení míče na hrotu. Ale to jsou věci v přípravných zápasech normální, hráči v nich přece jenom hrají s takovým kontrolovaným úsilím. Ve druhém poločase mě chlapci mile překvapili, hlavně nástupem, v němž zápas rozhodli. Zužitkovali šance, které si vypracovali po pěkných akcích. Hradec pak měl optickou převahu, ale my jsme si výsledek ohlídali," řekl trenér Koubekna klubovém webu.

Branky: 29. Kalina, 51. Beneš, 56. Hlava - 33. Munster.
Kladno 1. poločas: Pavlík - Pončák, Killar, Ĺ imůnek, Hamouz - Cigánek, Strnad, Simpson, Kalina - Radzinevičius, Veleba.
Kladno 2. poločas: Kostolanský - Williams, Farbák, Beneš, Drozd - Gecov, Kratochvíl, Hlava, Čáp - Kaciáň, Veleba.

Zápasy Kladna v přípravě:
Kladno - Ăšstí nad Labem 1:0 (Kousal)
Kladno - Bohemians 1905 1:2 (Kalina)
Kladno - Blšany 2:0 (Radzinevičius, Kaciáň)
Teplice - Kladno 3:0
Kladno - Bohemians Praha 5:0 (2 Kratochvíl, Neuman, Farbák, Beneš)
Most - Kladno 1:0
Kladno - Plzeň 2:1 (Farbák, Kousal)
Sparta - Kladno 2:0
Kladno - Žižkov 2:2 (Čáp, Beneš)
Slavia - Kladno 0:0
Kladno - Randers Freja 3:0 (Strnad, Radzinevičius, Čáp)
Kladno - Kapfenberg SV 1:1 (Ĺ imůnek)
Kladno - Hradec Králové 3:1 (Kalina, Beneš, Hlava)

Celkem odehrálo Kladno v přípravě 13 zápasů s bilancí 6-3-4.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články