Zpět na » Synot liga » Preview: 14.kolo Gambrinus ligy

Preview: 14.kolo Gambrinus ligy

Preview: 14.kolo Gambrinus ligy © -

0

Líbilo se

23.11. - Po reprezentační přestávce je tu 14.kolo Gambrinus ligy, ve kterém nás čeká množství zajímavý i existenčních utkání. Například Most - Žižkov či Bohemians - Zlín. Vedoucí Slavia hostí již v pátek Olomouc.

Slavia Praha - Sigma Olomouc

Slavia bude chtít napravit své zaváhání z Žižkova, kde o výhru přišla až v posledních minutách, jedinečnou možnost k tomu má v domácím zápase se Sigmou Olomouc. Pohled do statistik jasně hovoří pro sešívané, avšak proti tomu se Hanáci budou chtít vzepřít. Karlu Jarolímovi bude chybět Kalivoda, Švento a Dřížďal, mezi zdravé se již však zaředili Latka s Vlčkem. Olomoucký trenér Pulpit dnes postrádá Rýdela, Hartiga, Lukšíka a Janotku.

Tip: 1

Mladá Boleslav - FK Teplice


Domácí z posledních čtyřech zápasů vybojovali jen jednu remízu, doma dokonce oba poslední zápasy prohráli, proti nim budou stát severočeši, jenž už čtyři zápasy venku nevstřelili branku, ale doma se jim naopak podařilo vstřeli 8 branek ve dvou zápasech, tudíš je nejspíš otázkou času, kdy protrhnou střelecké trápení i venku. Domácím budou chybět vykartovaní Sedláček s Kopicem, hostům ze stejného důvodu Merzič a kvůli výronu v kotníku oba rezervní útočníci - Kroupa s Veverkou, dá se tedy předpokládat, že trenér rada vyšle na trávník pětičlennou zálohu a ve předu nechá osamoceného Fenina.

Tip: 0

Bohemians 1905 - Tescoma Zlín


Střílení branek to je hlavní problém týmu s klokanem ve znaku, který se potácí na chvostu tabulky, naopak Zlín oproti předsezónním prognózám nadále překvapuje, když v minulém kole "přejel" doma Kladno a v předminulém vyloupil Mladou Boleslav. Pražanů nechybí z kádru žádný hráč, moravanům chybí klíčový bek Vidlička, avšak další absenc už nejsou.

Tip: 0

Dynamo České Budějovice - Slovan Liberec


Duel sousedů v tabulce, oba týmy v letošním ročníku vyměnily trenéry, František Straka v minulém kole odjel s prázdnou ze "svých" Teplic naopak Slovan Liberec doma ve vypjatém utkání porazil zkomírající Most. Nejisté je účinkování klíčových hráčů na obou stranách, s domácím týmem v týdnu na plno netrénovali Hunal se Žižkou s hosty naopak Nezmar s Blažkem.

Tip: 0

FK Jablonec 97 - Viktoria Plzeň


Jablonci se i nadále nedaří, doma zvítězil naposledy ve 4.kole a to musí budit u domácích fanoušků obavy před následujícím utkáním s Plzní, která naposled zvítězila ve venkovním utkíní zvítězila nad Kladnem, doma si poté poradila i s týmem Mladé Boleslavy. Stanislavu Levému budou tentokrát chybět Martin Fillo a Tomáš Rada pro žluté karty. Domácí jsou kompletní.

Tip: 1

Siad Most - Viktoria Žižkov


Hráče z uhelného města čeká souboj o bytí a nebytí, v tabulce se krčí na poslední místě a toto utkání může hodně napovědět o jejich šancích na záchranu. Viktoriáni v přechozím zápase ukradli body Slavii a předtím také Olomouci, proto pojedou do na sever čech nažhaveni na další bodový zisk, po vyloučení v poháru jim však v následujících dvou zápasech bude chybět Kušnír.

Tip: 1

Kam dál?

Martin Kovařík / FotbalPortal.cz

Nejnovější články