Zpět na » Synot liga » Ohlasy ke včerejší bitvě s Německem

Synot liga - Ohlasy ke včerejší bitvě s Německem

0

Líbilo se

25.03. - Po včerejším zápase s Německem, který Česko prohrálo 1:2, se dostal náš včerejší soupeř do trháku na skupině. Přitom tomu tak být nemuselo, nebýt hlavně prvního gólu Kuranyiho díky chybě naší obrany.

Trenér Brückner
"Na levé straně se nám nedařilo zabránit rychlým akcím, tam jsme měli velké problémy, stejně jako ve středu obrany. Bez kvalitní defenzivy nelze uspět a proti tak silnému soupeři každé zaváhání stojí hodně sil. Po gólu se už soupeř dostal do rytmu, my jsme nedokázali zachytit jeho styl. Je sice pravda, že v závěru jsme zápas mohli ještě zdramatizovat, ale honit body za cenu riskantní hry v závěru, to už bývá pozdě. Petr Čech nás podržel, jako obvykle. S Tomášem Rosickým jsme museli jsme sice v průběhu hry posunout, ale to nebyl hlavní důvod dnešní prohry.

Nechci nikoho vinit, ale vysokých hráčů jsme v při inkasování prvního gólu měli ve středu šestnáctky dost. Navíc si myslím, že základní chyba byla, že k té situaci vůbec došlo.

Máme dost času všechno rozebrat, navíc je zcela transparentní, v čem jsme dnes nestačili."

Trenér Joachim Löw
"Byl to mnohem náročnější zápas než třeba při naší výhře v Bratislavě. S výsledkem jsem proto naprosto spokojen, i když byla škoda, že jsme nedokázali za stavu 2:0 přidat třetí uklidňující gól. Obrana byla jako zeď, záloha předváděla inteligentní a precizní hru. Nacvičovali jsme přechod s pěti šesti hráči a rychlým zakončením celou dobu přípravy a jsem rád, že se nám to dnes podařilo."

Fotbalisté
"Celý týden se o tom bavíme, a pak to vypadalo takhle. Měli pořád hodně místa, my byli všude pozdě, neměli odražené balony, to byly ty největší chyby. Hlavně v prvním poločase si mohli hrát, jak chtěli. Ne nadarmo to je třetí tým mistrovství světa. Svůj výkon vůbec nechci hodnotit. Na hřišti nás je jedenáct a od toho se všechno odvíjí. Zápas jsme nezvládli, což mě hodně mrzí. Musíme si s klukama sednout a vyříkat si to. Těch důvodů, proč jsme to nezvládli, bylo víc, ale zůstane to mezi námi," řekl Jan Polák.

"Jsem z toho smutný, nějaký bodík jsme s Němci uhrát chtěli. A hlavně jsme chtěli předvést určitě lepší výkon. Hráli jsme špatně. Měli spoustu místa v záloze, jejich výborní útočníci se mezi nás často dostávali, ale to pro nás není žádná výmluva. Musíme co nejdřív zapomenout a ve středu za každou cenu vyhrát," řekl David Rozehnal.

"Nezvládli jsme sice důležitý zápas, ale není to ztracené. Musíme si ale dnešní prohru rozebrat a rychle se z ní poučit. Dělali jsme spoustu chyb," řekl Tomáš Ujfaluši.

"První poločas byl z naší strany moc široký. Když jsme vylezli a chtěli napadat, byla za námi šílená díra, přečíslovali nás. Nebyli jsme kompaktní. Takovéto zápasy se nehrají každý den, není tam Méďa a Poborák, ty jejich zkušenosti jsou přece jen platné. Zkušeným mužstvům se to nestane. Každý určitě máme na víc, než jsme dnes předvedli. Bohužel dnes se nám to nepovedlo. Máme to ale pořád ve svých rukou. Když vyhrajeme nad Kyprem, zůstaneme druzí. Nesmíme propadat nějaké panice," řekl kapitán Tomáš Rosický.

"Možná jsme mohli některé situace řešit trochu jinak, víc po zemi. Po jednom souboji souboji s Metzelderem mi vypadla kontaktní čočka, ale nandal jsem si ji rychle," řekl Jan Koller.

"Dal jsem šťastný gól. Chtěl jsem přebrat míč, vložil jsem do něj nohu. Ĺ koda, že jsme potom něco neproměnili. Nechtěli jsme hlavně prohrát, ale pořád to máme ve svých rukách," řekl Milan Baroš.

"Snil jsem, že v 50. zápase za národní tým a poprvé po tom zranění doma vyhrajeme třeba 1:0. Naše mužstvo je silné, myslel jsem, že bychom mohli potvrdit dobrou formu, ale bohužel se to nepovedlo. "Nesváděl bych ale všechno jen na ty čtyři hráče z obrany, je to o celém týmu, a my jsme jsme jako celek nebránili dobře. Pozdě jsme soupeře doráželi, měli čas na jeden dva dotyky, a to podle mě rozhodlo. Němci dobře drželi míč, dokázali si udělat prostor. Nejsmutnější je to, že jsme se celý týden poctivě na jejich hru připravovali a oni nás opravdu nezaskočili. Hráli přesně to, co jsme čekali, ale přesto jsme se s tím na hřišti nevyrovnali. Kdyby nás něčím totálně překvapili, dalo by se to na to svést, ale takhle ne.

Je otázka, jestli ten první gól nebyl z ofsajdu. Zdálo se mi, že ten hráč, který stál u tyčky, byl v ofsajdu, ale ještě jsem to neviděl ze záznamu. Hrozně mi tam překážel, musel jsem počkat, zda nebude hlavičkovat na druhou stranu, a pak jsem už nestačil být u tyčky včas.

Druhý gól vyústil z toho, že jsme se snažili dát gól a vytvořili si tlak. Soupeř měl bohužel moc času, brejk se sice podařilo zastavit, ale centrující hráč si to připravil a krásně tam Kuranyiho našel. Přesto byl důležitější gól první. Ten úplně změnil způsob zápasu. Druhý nebyl podle mně až tak rozhodující, i když pro výsledek samozřejmě ano. Nám ten gól spadl z nebe, bylo v tom štěstí, ale bohužel už to přišlo příliš pozdě.

Je škoda, že se nám standartku soupeře nepovedlo odvrátit vlastně už ve třetím velkém zápase. Doma proti Holandsku jsme také inkasovali po standardce. V dnešní době u vyrovnaných týmů rozhodují, navíc Němci je mají opravdu dobré.

Při našem rohu v nastavení jsem si říkal, že to jedno procento by tam mohlo být, kdyby se to ke mně nějak odrazilo. Nevěděl jsem ale, kolik zbývá do konce, protože hodiny se zastavily. Kdyby tam byly ještě čtyři minuty, nechtěl jsem tam chodit. Za tu dobu se může stát hodně věcí. Nakonec ten roh ani nebyl. Na hlavičku bych si troufl. Už to tak vůbec neberu. Klidně bych šel do skrumáže, během zápasu se vám může stát cokoliv. Kdyby mi to přiletělo na hlavu, musel bych hlavičkovat. Ale kdyby mi to někdo ťuknul po zemi před prázdnou branku, tak bych nemusel.

Ale abych myslel na vstřelení gólu? Od toho jsou tady jiní, důležité je, aby člověk gól nedostal. I když si dokážu představit, jakou radost musel mít Robinson, když dal branku z 80 metrů.

Těší mě, že někdo (diváci - pozn. autora) ocenil můj výkon, ale z hlediska týmu a kvalifikace bych to vyměnil třeba za to, kdyby někdo zaznamenal hattrick a vyhrálo se 3:2 nebo 3:1. Prostě se nám ale utkání jako celému mužstvu nepovedlo a všichni víme, že můžeme hrát líp. Kvalifikace je vyrovnaná, bude se ztrácet. Kdyby tohle byla poslední porážka i na konci kvalifikace, nemáme se čeho bát a na mistrovství Evropy nebudeme chybět," řekl Petr Čech.

Německé média
"Německý tým odhodlaně plnil trenérovu ofenzivní filozofii, zatímco česká jedenáctka sledovala spíše taktiku hrát na Jana Kollera a pak jen čekat, jak to dopadne. Hra německého týmu byla obzvlášť zajímavá proto, že i přes vedení 1:0 hrál pořád dopředu," píše list Süddeutsche Zeitung.

"Kevin Kuranyi prohlavičkoval Německo do čela tabulky ve skupině. "Löwovo mužstvo tak přesvědčilo na celé čáře. Silným mužem na české straně byl Petr Čech, zcela bez nápadu se po hřišti pohyboval špílmachr Tomáš Rosický," píše nedělník Welt am Sonntag.

"Propásl mistrovství světa, nedařilo se mu v lize, ale teď je Kevin Kuranyi zase tady. Proti Česku se mu podařil tuplák! Pražské vítězství zatím bylo také největší za éry Jogiho Löwa od loňského šampionátu v Německu. Na začátku zápasu a na konci ale německý tým nehrál optimálně. Ve zbývajícím čase to ale bylo suverénní představení zralého týmu kolem silného kapitána Ballacka," píše Bild am Sonntag.

"Cítil jsem, že mám chuť běhat. Hodně jsem pracoval v defenzivě, hodně běhal, a tak se držel ve hře. Z obou gólů mám přirozeně radost. Po tak dlouhé době jsem rád, že jsem byl při tom," řekl Bild am Sonntag hrdina zápasu Kevin Kuranyi.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články