Zpět na » Synot liga » Verbíř se prostřílel na vrchol

Verbíř se prostřílel na vrchol

Verbíř se prostřílel na vrchol © -

0

Líbilo se

12.11. - Pavel Verbíř se svým včerejším hattrickem stal nejlepší ligovým střelcem v historii FK Teplice, když o jednu branku překonal Pavla Stratila.

Kdo by si to byl pomyslel v roce 1992, kdy tehdy mladičký útočník přišel na Stínadla z Neratovic. Spolu se severočeským tým prošel skrze ČFL a 2.ligu, aby mohl oslavit návrat žlutomodrých mezi českou elitu, byl to právě on kdo k tomu svými góly dopomohl.

Neztratil se však ani mezi ostřílenými kanonýry v první lize, již tři roky po návratu do nejvyšší soutěže zařídil svými góly druhé místo a účast v předkole ligy mistrů. V této době okolo něj také kroužila vábení od jiných klubů, ať to byla obě pražská "S" či zahraniční zájemci, přestup vždy ztroskotal a Pavel zůstal v Teplicích.

Na přelomu století se pohyboval na hranici užšího výběru reprezentace, ale nikdy se v ní natrvalo neprosadil, jen o kousek mu unikla účast na mistrovství Evropy v roce 2000.

Po dovršení třiceti let se začal víc a víc objevovat na levém či pravém kraji zálohy, místo v útoku přenechal mladším kolegům, ale i na novém postu stále dokazoval své přednosti - rychlost, herní přehled a skvělou kopací techniku. Sice již nestřílel tolik branek jako dřív, a však jeho přínost pro tým byl pořád obrovský.

Když měl na svém kontě po ročníku 2005/2006 už 67 ligových branek, tak všichni čekali, že v následné sezóně překoná Pavla Stratila, který jediný zůstával se svými 70 góly před ním. To se však ofenzivnímu hráči s řídnoucí kšticí i vinnou zranění nepodařilo, on i diváci museli čekat dále.

Ani v letošní sezóně se střelecké trápení nedařilo protrhnout, i přesto že je jedním z nejlépe hodnocených hráčů v nejvyšší soutěži a znovu se dostal aspoň do širší nominace reprezentace, tak góly nepřicházeli, avšak vše se obrátilo 11.11.2007, dva dny před jeho narozeninami.

Nejprve zakroutil v páté minutě centr z levé strany a ten se dostal přes celé pokutové území až k pravé tyčce (69.branka v nejvyšší soutěži), poté se k němu dostal míč po akci Martina Fenina a zákroku Pavla Kučery, Verbíř ho neohroženě provezl celým vápnem, pohrál si s obranou včetně brankáře a nekompromisné skóroval (70.branka). Na konci poločasu se k němu sneslu dlouhý míč, následovala rychlá klička brankáři a první hattrick v kariéře teplického patriota. Pavel Stratil byl sesazen z trůnu, určitě zaslouženě, těžko by jste pohledali hráče, který je patnáct let věrný jednomu klubu a tolik sezón si udržuje výtečnou formu.

Tepličtí činovníci si nemohou vynachválit jeho profesionální přístup, fanoušci zase věrnost klubu, Pavel Verbíř se definitivně stal nesmrtelnou legendou severočeského fotbalu, ale jeho kariéra ještě nekončí, pokud se mu vyhnou zranění, může rozdávat fotbalovou radost ještě několik sezón. Přejme mu to, bylo by to dobré i pro potěšení našich očí.

Kam dál?

Martin Kovařík / FotbalPortal.cz

Nejnovější články