Zpět na » Synot liga » Překvapením sezony je Plzeň

Synot liga - Překvapením sezony je Plzeň

0

Líbilo se

25.06. - Co je největším překvapením uplynulé sezony? Podle redaktorů FotbalPortalu.cz jednoznačně hra nováčka z Plzně!

Plzeňští se dříve pravidelně pohybovali mezi první a druhou ligu a když si v předminulé sezoně zajistili postup spolu s Mostem ze druhé ligy znovu zpět do první, mnozí očekávali že bude hrát zase o záchranu. Ale ouvej! Plzeň ve druhém ročníku po postupu skončila po konci sezony na skvělé šesté příčce!

Během sezony přitom nehráli hráči Plzně špatný fotbal, a to dokonce přestože se změnil v průběhu podzimní části trenér. Ovšem ne jako je obvyklé v jiných případech, že by skončil kvůli výsledkům, ale naopak. Trenér Michal Bílek odešel za životní šancí na Letnou a s sebou si přivedl i forvarda Plzně Jana Rezka. Přesto zbylému týmu nevyschl střelný prach, i zásluhou slovácké kolonie Malcharka, Rotha či trenéra Levého, a na konci ligy skončili bývalý Rezkovo spoluhráči na šesté příčce.

Velkým překvapením uplynulé sezony byla i úroveň zápasů, která v mnoha případech předčila zápasy i opěvovanějších lig než je sama Gambrinus liga. Například zápas Slavie na podzim v Teplicích byla doslova lahůdkou, protože když už se zdálo že po čtyřech nádherných brankách hostů během prvního poločasu a začátku druhého je již vymalováno, domácí borci zabrali a závěr zápasu dvěmi vstřelenými brankami ještě hodně zdramatizovali.

Pěkné zápasy předvedl i Slovan Liberec a Mladá Boleslav, ke konci sezony se rozehrála i pražská Sparta, která se herně chytla v pro ni ten nejsprávnější čas.

Potěšit může i fakt, že ani jeden ze sestupujících celků, Slovácko, nehrálo v případech nejvyšší nouze na bezbrankovou remízu, ale snažilo se útočit.

Ăšrovni zápasů pomohl i fakt, že se na mnoha stadionech vytvořila skvělá atmosféra – stačí například zmínit mosteckou hlavní tribunu, kde během loňské sezony bylo téměř mrtvo, před zimní pauzou té uplynulé se začalo ve větší míře fandit a konec sezony se dohrával pod taktovkou dvou bubnů, megafonu, několika vlajek půjčených od domácích vlajkonošů a hlavně skvělé práce rukou a hlasivek domácích fanoušků, což oceňovali i sami hráči a trenér Ĺ časný.

Jako překvapení sezony se dá označit i pražská Slavia, která po třech letech usedla po kompletně odehraném ligovém kole na průběžné první místo ligové tabulky, a to díky líbivé hře, snaze o rychlé protiútoky a dobré koncovce. Žel bohu pro ni však v polovině jara vyschl kanonýrům sešívaných střelný prach a Slavia najednou měla co dělat, aby si zajistila alespoň účast v některém z evropských pohárů. I ona však přesto patří k překvapením sezony, za to, jak dlouho vydržela na první příčce, což rozhodně nikdo před sezonou od „zdecimovaného“ kádru rozhodně nečekal. Ani ti nejvěrnější fanoušci.

Konečné pořadí:

Plzeň – 38 bodů
úroveň zápasů - 26 bodů
Slavia – 22 bodů

Lukáš Vojtěch / redakce, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články