Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Synot liga » Preview 5. kola GL: Plzeň se utká s Mladou Boleslaví, Sparta jede na jabloneckou Střelnici

Preview 5. kola GL: Plzeň se utká s Mladou Boleslaví, Sparta jede na jabloneckou Střelnici

Preview 5. kola GL: Plzeň se utká s Mladou Boleslaví, Sparta jede na jabloneckou Střelnici © fcviktoria.cz - Mladá Boleslav - Viktoria Plzeň

0

Líbilo se

24.08. - PREVIEW Jedním z aktraktivních duelů 5. kola Gambrinus ligy bude zápas mezi Plzní a Boleslaví, oba týmy mají po sedmi bodech. Jihlava na domácí půdě přivítá Olomouc, Liberec bude hrát v Českých Budějovicích. Pondělní dohrávku obstará souboj Jablonce se Spartou.

Vysočina Jihlava - Sigma Olomouc

Pátek 24.8., 20:15

Jihlavští fotbalisté se v pátek večer utkají s olomouckou Sigmou. Olomouc doposud získala o jeden bod více než Jihlava, ta se však zatím může chlubit tím, že ještě nepoznala přemožitele.

Klub z Vysočiny rozhodně vstoupil do ligového ročníku sympaticky. Jak už bylo uvedeno, ještě neprohrál. Na druhou stranu se hráči Jihlavy ještě neradovali z vítězství, byť k němu byli dvakrát blízko. Na Slavii v Edenu vedli o tři branky, přesto remizovali. Naposledy v Liberci inkasovali vyrovnávající gól v 94. minutě. Jihlava dokázala uhrát bod i se silnou Plzní.

Bez šance tak nejdou ani do souboje s olomouckou Sigmou. "Touhu po výhře z hráčů vnímám před každým duelem. Bohužel, ne vždy se nám, i s ohledem na kvality soupeře, podaří tříbodový zisk získat. Na druhou stranu je pravdou, že jsme dosud v žádném duelu nepropadli, tudíž věříme, že bychom se v pátek mohli vítězství konečně dočkat,“ nechal se slyšet jihlavský trenér František Komňacký.

V Olomouci si představovali start sezony lépe. Po prohře v Českých Budějovicích tým vyhrál nad Slováckem a remizoval se Slaví a doma s Hradcem. Právě domácí ztráta s Východočechy mužstvo mrzí, do Jihlavy tak jede s cílem získat všechny tři body.

A také proto chystá kouč Roman Pivarník změny v sestavě. "Nějaké změny v základní sestavě po tom posledním výkonu chystáme, budou dvě až tři,“ odhalil olomouký kouč, který jihlavské mužstvo dobře zná, protože právě díky němu hraje letos nejvyšší soutěž.

Viktoria Plzeň - Mladá Boleslav

Neděle 26.8., 17:00

Atraktivní střetnutí se hraje ve Štruncových sadech v Plzni. Domácí hráči hostí Mladou Boleslav, která má stejně jako Západočeši pohárové ambice. Oba týmy získaly ve čtyřech kolech slušných sedm bodů, Viktoria je na tom lépe jen díky aktivnějšímu skóre.

Plzeňští fotbalisté překvapili před dvěma týdny, když doma padli se Zbrojovkou Brno. Nicméně kolaps odčinili na ostravských Bazalech, kde po suverénním výkonu získali tři body. Na vedoucí Spartu nyní mužstvo ztrácí tři body.

V domácím prostředí se mužstvo Viktorie může spolehnout na diváky, kterých by na stadion opět mohlo dorazit přes deset tisíc. "Vždy jsme se dostali přes hranici deseti tisíc diváků, samozřejmě bychom rádi v této sérii pokračovali. Počítáme s tím, že při realitě čtvrtečního pohárového duelu s Lokerenem dají někteří fanoušci v neděli přednost mimofotbalovému programu, nicméně věříme v další návštěvu atakující lichotivou desetitisícovou hranici,“ uvedl tiskový mluvčí Plzně Pavel Pillár, který ještě upřesnil, že už je prodáno zhruba 7500 vstupenek.

Mladá Boleslav jede do Plzně s touhou přerušit nepříznivou bilanci z posledních utkání, Západočeši vyhráli poslední tři duely. Boleslavského trenéra Miroslava Koubka může těšit, že se vyprázdňuje marodka. K dispozici už jsou záložníci Opiela se Štohanzlem i útočníci Magera s Kuličem.

Datum a časSoutěžKoloDomácí Hosté Výsledek
06.05.2012 - 17:00 Gambrinus liga 28. kolo FK Mladá Boleslav

Boleslav

FC Viktoria Plzeň

Plzeň

0:1 (0:0)
19.11.2011 - 18:20 Gambrinus liga 14. kolo FC Viktoria Plzeň

Plzeň

FK Mladá Boleslav

Boleslav

3:2 (3:1)
07.05.2011 - 17:20 Gambrinus liga 27. kolo FC Viktoria Plzeň

Plzeň

FK Mladá Boleslav

Boleslav

3:1 (2:0)
23.10.2010 - 18:20 Gambrinus liga 13. kolo FK Mladá Boleslav

Boleslav

FC Viktoria Plzeň

Plzeň

4:3 (2:1)
27.03.2010 - 15:45 Gambrinus liga 22. kolo FK Mladá Boleslav

Boleslav

FC Viktoria Plzeň

Plzeň

4:0 (2:0)
19.09.2009 - 16:00 Gambrinus liga 8. kolo FC Viktoria Plzeň

Plzeň

FK Mladá Boleslav

Boleslav

2:1 (1:1)
17.05.2009 - 17:00 Gambrinus liga 28. kolo FK Mladá Boleslav

Boleslav

FC Viktoria Plzeň

Plzeň

1:1 (0:0)
15.11.2008 - 17:00 Gambrinus liga 14. kolo FC Viktoria Plzeň

Plzeň

FK Mladá Boleslav

Boleslav

2:0 (1:0)
27.04.2008 - 17:00 Gambrinus liga 27. kolo FK Mladá Boleslav

Boleslav

FC Viktoria Plzeň

Plzeň

3:0 (2:0)
11.11.2007 - 17:00 Gambrinus liga 13. kolo FC Viktoria Plzeň

Plzeň

FK Mladá Boleslav

Boleslav

2:0 (2:0)

Baumit Jablonec - Sparta Praha

Pondělí 27.8., 18:00

Fotbalisté Jablonce změří síly s pražskou Spartou. Po čtyřech odehraných utkáních jde o souboj druhého týmu v tabulce s prvním. Oba kluby doposud nasbíraly deset bodů, sparťané jsou v čele tabulky díky většímu počtu nastřílených branek.

Severočeši hned v prním utkání proti Baníku nepodali přesvědčivý výkon, nicméně jejich hra se stále zlepšuje a hlavně získávají body. Doma dokázali porazit mistrovský Liberec, naposledy smetli Brno na jeho hřišti. Teď se mužstvo kouče Václava Kotala utká nejspíš s nejsilnějším protivníkem.

"Budeme chtít zvítězit, protože jen vítěz tohoto zápasu půjde do čela tabulky. Sparta bude v zápase favoritem, je to účastník evropských poháru. A i když se stále říká, že její výkony ještě nejsou ideální, stále dala v lize nejvíc branek a má spolu s námi deset bodů," nechal se slyšet jablonecký kouč Kotal.

Sparta v prvním kole zachraňovala remízu v poslední minutě, další tři zápasy ale vyhrála. Svěřenci trenéra Lavičky navíc v týdnu potrápili nizozemský Feyenord, se kterým na jeho půdě remizovali 2:2. Výsledek je sice do odvety příznivý, Spartu však hodně mrzí z toho důvodu, že vedla o dvě branky a o vítězství přišla v nastaveném čase.

"O Jablonci můžeme říct, že se jim povedl start do sezony. Mají nového trenéra, je vidět, že přinesl novou výzvu do týmu, změnil základní rozestavení i herní styl. Můžeme z jejich strany čekat ofenzivní styl fotbalu," řekl k nadcházejícímu soupeři sparťanský trenér Vítězslav Lavička.

Datum a časSoutěžKoloDomácí Hosté Výsledek
18.04.2012 - 16:00 Pohár České Pošty Semifinále FK Baumit Jablonec

Jablonec

AC Sparta Praha

Sparta

2:3 (1:1)
11.04.2012 - 20:15 Pohár České Pošty Semifinále AC Sparta Praha

Sparta

FK Baumit Jablonec

Jablonec

1:0 (1:0)
03.12.2011 - 19:20 Gambrinus liga 16. kolo FK Baumit Jablonec

Jablonec

AC Sparta Praha

Sparta

2:4 (2:2)
07.08.2011 - 19:30 Gambrinus liga 2. kolo AC Sparta Praha

Sparta

FK Baumit Jablonec

Jablonec

2:1 (2:1)
02.04.2011 - 18:20 Gambrinus liga 22. kolo FK Baumit Jablonec

Jablonec

AC Sparta Praha

Sparta

2:1 (1:1)
11.09.2010 - 15:30 Gambrinus liga 8. kolo AC Sparta Praha

Sparta

FK Baumit Jablonec

Jablonec

1:0 (0:0)
24.03.2010 - 20:00 Gambrinus liga 21. kolo FK Baumit Jablonec

Jablonec

AC Sparta Praha

Sparta

0:0 (0:0)
12.09.2009 - 18:15 Gambrinus liga 7. kolo AC Sparta Praha

Sparta

FK Baumit Jablonec

Jablonec

2:0 (0:0)
23.05.2009 - 15:00 Gambrinus liga 29. kolo AC Sparta Praha

Sparta

FK Baumit Jablonec

Jablonec

3:2 (2:0)
24.11.2008 - 17:15 Gambrinus liga 15. kolo FK Baumit Jablonec

Jablonec

AC Sparta Praha

Sparta

1:0 (1:0)
22.03.2008 - 17:00 Gambrinus liga 22. kolo AC Sparta Praha

Sparta

FK Jablonec 97

Jablonec

1:0 (1:0)
30.09.2007 - 20:15 Gambrinus liga 8. kolo FK Jablonec 97

Jablonec

AC Sparta Praha

Sparta

0:2 (0:0)

Ostatní zápasy

Čtvrteční předehrávka kola byla jasně v režii Slavie, která vysoko porazila Brno 5:0. Co se týče sobotního programu, odehrají se dvě utkání. Příbramští fotbalisté, kteří stále čekají na první výhru v sezoně, hostí Duklu. Mezi kluby je zajímavý vztah, Příbram je v podstatě nástupnickým klubem Dukly, od které odkoupila veškerá práva. Nicméně pražská Dukla se později zmátořila a nyní už druhý rok v řadě hraje nejvyšší soutěž. Aktálně má Dukla o tři body více, porážku si připsala jen na hřišti mistrovského Liberce.

Poslední Slovácko přivítá na domácí půdě Teplice. Moravský celek vstoupil do sezony bídně a po třech úvodních prohrách musel odejít kouč Soukup. V minulém kole uhrálo Slovácka na půdě Dukly remízu 2:2 a proti severočeskému klubu už tým povede Svatopluk Habanec. Teplice doposud nasbíraly čtyři body, zisku tří bodů za vítězství se dočkali hned v prvním kole.

Fotbalisté Liberce jedou do Český Budějovic. Liberecké výkony jsou na začátku sezony rozpačité a nevyrovnané, naposledy proti nováčkovi Jihlavy zachraňovali Severočeši remízu v poslední nastavené minutě. Jihočeši prohráli třikrát za sebou. Hradec Králové hostí Baník Ostrava a z minulé sezony má mu co oplácet. Přestože Ostravané loni vážně bojovali o holé přežití, mužstvo Hradce dokázali dvakrát porazit. Hradečtí fotbalisté si navíc stěžovali, že zejména na Bazalech byli poškozeni chybnými verdikty sudích.

Sobota 25.8.

1. FK Příbram - Dukla Praha

1. FC Slovácko - FK Teplice

Neděle 26.8.

Dynamo České Budějovice - Slovan Liberec

Hradec Králové - Baník Ostrava

Kam dál?

Michal Sitek / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články