Zpět na » Synot liga » Brno si troufá na boj o Ligu mistrů

Synot liga - Brno si troufá na boj o Ligu mistrů

0

Líbilo se

01.08. - S cílem vylepšit své páté místo z loňského ročníku Gambrinus ligy vstupují fotbalisté Brna do nové sezony. Tým se netají tím, že chce bojovat o pohárová místa. Své plány sdělilo vedení klubu na předligové tiskové konferenci.

Podle místopředsedy akciové společnosti 1. FC Brno Romana Prose je tato firma ekonomicky připravena ustát i Pohár UEFA a také Ligu mistrů. A dodává: „Před startem minulých ročníků jsme si říkali, že právě tento už bude tím zlomovým. Minulou sezónu vážně již za zlomovou považuji. Podařilo se nám umístit v tabulce na pěkném pátém místě, které sice nezaručilo účast v pohárové Evropě, ale je dobrou startovací pozicí pro tuto, dovolím si ji nazvat, pohárovou sezónu."

Kouč brněnských hráčů je s letní přípravou spokojen, i když některé výsledky nebyly zrovna nejlepší. „Každá příprava je o tom, abychom si vyzkoušeli hráče a herní styly a načasovali formu na ligu. Já jsem navíc mužstvo musel poznávat, tedy především mladé hráče, kteří byli na mistrovství světa do dvaceti let. Mužstvo je připravené dobře“, řekl Uličný. A dodává: „Ăštočné typy převažují. Je sice pravda, že dozadu nám nastaly trochu problémy, protože se nepodařilo získat obránce. Osa mužstva je ale určitě velmi dobrá. Dvojice brankářů je velmi kvalitní. V obraně jsou zkušení Trousil, Pavlík, Siegl, silný je střed zálohy Polách – Holek. V útoku máme tři zkušené a velmi kvalitní hráče Pacandu, Doška a Wagnera, které mohou doplňovat Střeštík, Vrána nebo i Besta. Ĺ koda, že jsem neviděl Oklešťka. Má také dobré reference."

Předseda představenstva Karel Jarůšek zdůraznil, že vedení udělalo maximum k doplnění kádru podle představ kouče Uličného, ale některé záměry z objektivních důvodu nevyšly. „Do konce přestupového okna zbývá ještě měsíc a v té době chceme dotáhnout některé rozdělané věci, ale jména v tuto chvíli ještě říci nemohu," řekl Jarůšek. Na tiskové konferenci bylo slyšet i jméno stříbrného medailisty z MS dvacítek Lukáše Kubáně, o kterého se zajímá právě Brno. Podle Romana Prose se představitelé klubu Slovácka mají k tomu vyjádřit do konce tohoto týdne. „My jsme Slovácku nabídli velice kvalitní podmínky. Jinými slovy řečeno, splnili jsme jejich požadavky. Teď je na tahu Slovácko a k jednání by mělo dojít zítra nebo pozítří," řekl Pros.

Petru Uličnému momentálně schází Petr Musil, Martin Ĺ vejnoha a Tomáš Okleštěk, kteří si doléčují svá zranění.

Mužstvo Brna jakožto favorit úvodního duelu zahájí novou ligovou sezonu na svém domácím stadionu na Srbské, kde přivítá zlínskou Tescomu v neděli 5. srpna v 17:00 hod.

/ fotbalportal.cz/1fcbrno.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články