Zpět na » Synot liga » Na závěr kvalifikace se třemi nováčky

Na závěr kvalifikace se třemi nováčky

Na závěr kvalifikace se třemi nováčky © -

0

Líbilo se

08.11. -

Trenér české reprezentace Karel Brückner nominoval na závěrečný dvojzápas kvalifikace ME. V nominaci se nečekaně objevují tři nováčci: Kadlec ze Sparty, Daněk z Plzně a Zítka z Anderlechtu.

Ve kvalifikační skupině D už zdánlivě o nic nejde. Postup na EURO si už zajistili Němci společně s naší reprezentací. Nám však půjde o první místo ve skupině, které by nám zajistilo lepší nasazení na EURU a v dalších kvalifikacích. K tomu potřebujeme vyhrát oba závěrečné zápasy.


V současné době máme společně s Němci 23 bodů, s nimi však máme lepší vzájemný zápas a to je hlavní kritérium při rovnosti bodů. Navíc domácí derby se Slovenskem bude velmi prestižní pro oba týmy a s případným neúspěchem by se naši fanoušci jen těžko srovnávali.


Při absenci Petra Čecha dostane téměř jistě šanci jeho dlouholetá dvojka Jaromír Blažek. Jemu by měli krýt záda dva nováčci plzeňský Michal Daněk a Daniel Zítka z belgického Anderlechtu. Daňkovi je 24 let a v Plzni podává stabilně dobré výkony, mnohokrát svůj tým podržel a navázal tak na své působení v Blšanech, kde byl hlavní hvězdou. Jedenatřicetiletý Zítka obdržel reprezentační pozvánku poprvé a reprezentační kouč to zdůvodnil hlavně jeho velkými zkušenostmi.


V obraně se objevuje další novic – sparťan Michal Kadlec. Ten v minulém reprezentačním cyklu působil ve Škorpilově „21“. A právě někdejší opora lvíčat asi oprávněně kritizovala Škorpila za zpackaný evropský šampionát. Pravda je ale ta, že Kadlec jako jeden z mála hráčů Sparty podává stabilní výkony a reprezentační pozvánku si možná zasloužil už dříve.


Hráči Sparty jsou vůbec nejčetněji zastoupeni z 1. Gambrinus ligy. Je to trochu s podivem, protože výkony Sparty jak v lize, tak hlavně v evropském měřítku nejsou ideální. Takový Marek Kulič nemá optimální formu už pěkně dlouho.


V nominaci se naopak po pauze objevil Milan Baroš, který je v posledních dnech hodně vidět. Bohužel pro něho to ale není z fotbalových důvodů. Jeho poslední motoristickou vložku netřeba komentovat. Co je však pro fotbalového fanouška důležitější, že Baroš je na tom stejně jako Kulič – tedy bez formy. Konec angažmá v Liverpoolu mu nevyšel, pak babral v Aston Ville a teď „předvádí“ to samé v Lyonu. Spekuluje se tedy o jeho dalším přesunu tentokrát do Monaka.


Brückner však nad Barošem drží ochrannou ruku a přes tyto všechny excesy mu stále věří. V závěrečném dvojzápase bude mít sedmašedesátiletý trenér výbornou příležitost vyzkoušet nové hráče. Z tradičních jmen chybějí například Petr Čech, Marek Jankulovski nebo David Jarolím.


Nominace ČR na závěrečný dvojzápas se Slovenskem a na Kypru:

Brankáři: Jaromír Blažek (1. FC Norimberk, 12 zápasů/0 branek), Michal Daněk (Viktoria Plzeň, 0/0), Daniel Zítka (Anderlecht Brusel, 0/0).

Obránci: Zdeněk Grygera (Juventus Turín, 50/1), Michal Kadlec (Sparta Praha, 0/0), Radoslav Kováč (Spartak Moskva, 19/1), Zdeněk Pospěch (Sparta Praha, 3/0), David Rozehnal (Newcastle, 39/0), Tomáš Ujfaluši (Fiorentina, 64/2).

Źáložníci: Tomáš Galásek (Norimberk, 61/1), Marek Matějovský (Mladá Boleslav, 4/1), Jaroslav Plašil (Osasuna Pamplona, 31/2), Jan Polák (Anderlecht Brusel, 33/6), Daniel Pudil (Slavia Praha, 2/0), Tomáš Rosický (Arsenal, 67/1, Libor Sionko (FC Kodaň, 27/4).

Útočníci: Milan Baroš (Olympique Lyon, 59/31), Martin Fenin (Teplice, 3/0), Jan Koller (Monako, 81/50), Marek Kulič (Sparta Praha, 9/2).

Kam dál?

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Nejnovější články