Zpět na » Synot liga » Na závěr kvalifikace se třemi nováčky

Synot liga - Na závěr kvalifikace se třemi nováčky

Na závěr kvalifikace se třemi nováčky © -

0

Líbilo se

08.11. -

Trenér české reprezentace Karel Brückner nominoval na závěrečný dvojzápas kvalifikace ME. V nominaci se nečekaně objevují tři nováčci: Kadlec ze Sparty, Daněk z Plzně a Zítka z Anderlechtu.

Ve kvalifikační skupině D už zdánlivě o nic nejde. Postup na EURO si už zajistili Němci společně s naší reprezentací. Nám však půjde o první místo ve skupině, které by nám zajistilo lepší nasazení na EURU a v dalších kvalifikacích. K tomu potřebujeme vyhrát oba závěrečné zápasy.


V současné době máme společně s Němci 23 bodů, s nimi však máme lepší vzájemný zápas a to je hlavní kritérium při rovnosti bodů. Navíc domácí derby se Slovenskem bude velmi prestižní pro oba týmy a s případným neúspěchem by se naši fanoušci jen těžko srovnávali.


Při absenci Petra Čecha dostane téměř jistě šanci jeho dlouholetá dvojka Jaromír Blažek. Jemu by měli krýt záda dva nováčci plzeňský Michal Daněk a Daniel Zítka z belgického Anderlechtu. Daňkovi je 24 let a v Plzni podává stabilně dobré výkony, mnohokrát svůj tým podržel a navázal tak na své působení v Blšanech, kde byl hlavní hvězdou. Jedenatřicetiletý Zítka obdržel reprezentační pozvánku poprvé a reprezentační kouč to zdůvodnil hlavně jeho velkými zkušenostmi.


V obraně se objevuje další novic – sparťan Michal Kadlec. Ten v minulém reprezentačním cyklu působil ve Škorpilově „21“. A právě někdejší opora lvíčat asi oprávněně kritizovala Škorpila za zpackaný evropský šampionát. Pravda je ale ta, že Kadlec jako jeden z mála hráčů Sparty podává stabilní výkony a reprezentační pozvánku si možná zasloužil už dříve.


Hráči Sparty jsou vůbec nejčetněji zastoupeni z 1. Gambrinus ligy. Je to trochu s podivem, protože výkony Sparty jak v lize, tak hlavně v evropském měřítku nejsou ideální. Takový Marek Kulič nemá optimální formu už pěkně dlouho.


V nominaci se naopak po pauze objevil Milan Baroš, který je v posledních dnech hodně vidět. Bohužel pro něho to ale není z fotbalových důvodů. Jeho poslední motoristickou vložku netřeba komentovat. Co je však pro fotbalového fanouška důležitější, že Baroš je na tom stejně jako Kulič – tedy bez formy. Konec angažmá v Liverpoolu mu nevyšel, pak babral v Aston Ville a teď „předvádí“ to samé v Lyonu. Spekuluje se tedy o jeho dalším přesunu tentokrát do Monaka.


Brückner však nad Barošem drží ochrannou ruku a přes tyto všechny excesy mu stále věří. V závěrečném dvojzápase bude mít sedmašedesátiletý trenér výbornou příležitost vyzkoušet nové hráče. Z tradičních jmen chybějí například Petr Čech, Marek Jankulovski nebo David Jarolím.


Nominace ČR na závěrečný dvojzápas se Slovenskem a na Kypru:

Brankáři: Jaromír Blažek (1. FC Norimberk, 12 zápasů/0 branek), Michal Daněk (Viktoria Plzeň, 0/0), Daniel Zítka (Anderlecht Brusel, 0/0).

Obránci: Zdeněk Grygera (Juventus Turín, 50/1), Michal Kadlec (Sparta Praha, 0/0), Radoslav Kováč (Spartak Moskva, 19/1), Zdeněk Pospěch (Sparta Praha, 3/0), David Rozehnal (Newcastle, 39/0), Tomáš Ujfaluši (Fiorentina, 64/2).

Źáložníci: Tomáš Galásek (Norimberk, 61/1), Marek Matějovský (Mladá Boleslav, 4/1), Jaroslav Plašil (Osasuna Pamplona, 31/2), Jan Polák (Anderlecht Brusel, 33/6), Daniel Pudil (Slavia Praha, 2/0), Tomáš Rosický (Arsenal, 67/1, Libor Sionko (FC Kodaň, 27/4).

Útočníci: Milan Baroš (Olympique Lyon, 59/31), Martin Fenin (Teplice, 3/0), Jan Koller (Monako, 81/50), Marek Kulič (Sparta Praha, 9/2).

Kam dál?

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
tomas05 - 08.11. Odpovědět

Jsem rád že konečně udělal změny na brankéřském postu. Jednička je určitě Čech, ale pak nevim. Donedávna tam byl ještě Marek Čech a Kinský, což podle mě už nejsou gólmani do repre. Oba už mají svůj věk, navíc se přes Čecha a Blažka stejně nedostanou. Vaniak chytal tedko chvíli výborně, a tak si pozvánku zasloužil. Teď ho ale Jarolím zase posadil na lavici, takže ten taky nějak vypadl. Navíc je už docela starý. U Blažka nevim, ted nemam moc přehled o jeho výkonech po odchodu ze Sparty. Co čtu tak ale nejsou nějaké zázračné. Sem sice sSparťan, myslim že Zítka podává lepší výkony, navíc je i o něco mladší. Takže jako dvojku bych dal Zítku. Sem potěšenej že ho tam konečně nominoval, je to jedna z hvězd belgický ligy, podává pořád dobré výkony, ale furt byl opomíjený. Má zlušenosti z LM,.. A jako trojku bych dal někoho mladýho, stejně nebude téměř vůbe hrát, takže nemá cenu tam mít třicátníky na pozici trojky. Takže to by mohl být ten Daněk, popřípadě brňěnský Lejsal a nebo z Liberce Zlámal. Daněk ale momentálně má z těch tří asi nejlepší formu. Takže brankářské trio bych nejraději viděl 1.Čech,2.Zítka,3.Daněk (pokud by nemohl hrát Čech nebo Zítka tak jako dvojku Blažka, pokud by nemohl Daněk tak Zlámal nebo Lejsal Smajlík 1

tomas05
Nejnovější články