Preview 8. kola GL: Plzeň jede do Českých Budějovic, na Letné se bude hrát slavné derby
© fcviktoria.cz - Pavel Horváth (Plzeň) a David Lafata (Jablonec) v ostrém souboji
0
23.09. -
V pořadí již osmé kolo Gambrinus ligy odstartuje dvěma pátečními zápasy. Tradičně se v první hrací den představí Dukla, která doma hostí Příbram. Úřadující mistr z Plzně jede na půdu trápících se Českých Budějovic. Nejvíce však pozornost poutá derby pražských "S", to se bude hrát na Letné.
Dynamo České Budějovice - Viktoria Plzeň
Pátek 23.9., 20:15
Fotbalisté Českých Budějovic přivítají v pátek večer na své půdě mistrovskou Plzeň. Jihočechy čeká velmi těžké utkání. Vždyť s nejhorší defenzivou v lize jdou na protivníka, jeho ofenziva je pověstná. Hosté jsou jasnými favority.
Budějovické Dynamo vstoupilo do sezony mizerně a je zřejmé, že letos bude mít co dělat, aby se zachránilo. Hráči Budějovic získali doposud jediný bod a to ještě s Baníkem, který je vinou horšího skóre poslední. Právě těsně za Českými Budějovicemi.
Jihočeský klub získal na poslední chvíli dva hráče na hostování, kteří by měli mužstvu pomoct k cestě vzhůru. Právě z Plzně přišel obránce Brezinský, který však ještě nenastoupí, a Javorek.
Po reprezentanční přestávce vyměnili v Českých Budějovicích trenéra. Místo Jiřího Kotrby usedl na trenérskou lavičku František Cipro. Ten si po utkání na Slovácku stěžoval na střeleckou nemohoucnost svého mužstva. "Naším největším problémem je proměňování šancí. Když už se do nějaké té šance dostaneme, tak soupeř ze tří šancí dá dva góly a my ze tří šancí nedámě nic,“ řekl zkušený ligový trenér.
Plzeňský kádr takové problémy nemá. Branky střílí, naposledy v krásném zápase s Jabloncem vstřelila čtyři. Nicméně obhájci titulu uniká pražská Sparta, na kterou již ztrácí osm bodů. Na jih Čech tak jedou s jasným cílem, odvézt si tři body.
Přestože papírově jsou plzeňští hráči jasnými favority, kvalitu soupeře rozhodně nechtějí podcenit. "Čeká nás soupeř, který bude velice důsledný a právě v domácím prostředí bude hrát tak, aby získal nějaký bod. Budějovice jsou v situaci, kdy každý bod je pro ně důležitý,“ varuje plzeňský kouč Pavel Vrba.
| Datum a čas | Soutěž | Kolo | Domácí | Hosté | Výsledek | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18.03.2011 - 20:15 | Gambrinus liga | 21. kolo | ![]() |
Plzeň |
![]() |
Budějovice |
2:1 (1:0) |
| 29.08.2010 - 17:00 | Gambrinus liga | 7. kolo | ![]() |
Budějovice |
![]() |
Plzeň |
0:3 (0:0) |
| 24.04.2010 - 16:00 | Gambrinus liga | 26. kolo | ![]() |
Plzeň |
![]() |
Budějovice |
0:0 (0:0) |
| 25.10.2009 - 15:00 | Gambrinus liga | 12. kolo | ![]() |
Budějovice |
![]() |
Plzeň |
0:0 (0:0) |
| 22.03.2009 - 15:00 | Gambrinus liga | 21. kolo | ![]() |
Budějovice |
![]() |
Plzeň |
1:1 (1:0) |
| 20.09.2008 - 17:00 | Gambrinus liga | 7. kolo | ![]() |
Plzeň |
![]() |
Budějovice |
1:1 (0:0) |
| 10.05.2008 - 15:00 | Gambrinus liga | 29. kolo | ![]() |
Budějovice |
![]() |
Plzeň |
1:1 (1:1) |
| 02.12.2007 - 15:00 | Gambrinus liga | 15. kolo | ![]() |
Plzeň |
![]() |
Budějovice |
1:1 (0:1) |
Sigma Olomouc - FK Teplice
Sobota 24.9., 16:35
Olomoucká Sigma má doma Teplice a už potřebuje nutně vyhrát. Od té doby, co byla potrestána za údajnou korupční kauzu, ještě v lize nevyhrála. Teplice jsou nevyzpytatelným soupeřem, z Olomouce by si rády odvezly alespoň bod.
V prvních třech kolech získali olomoučtí hráči sedm bodů, v následujících čtyřech pouze tři za tři remízy. V předchozích dvou duelech hráli svěřenci kouče Psotky se silnými soupeři, nehráli úplně špatně, ale vybojovali jediný bod. Sigma se tak stále drží u sestupového pásma.
Soupeře z Teplic hodnotí kouč Olomouce Zdeněk Psotka jako velice kompaktní a zkušené mužstvo. "Teplice mají v kádru dost hráčů kolem třiceti let, mají odehráno hodně ligových zápasů a jsou dlouho pohromadě. Takže ten tým je hodně zkušený a sehraný. Navíc mají brejkové hráče, dřív měli jen jednoho Mahmutoviče, teď k němu přibyl Kerič, takže už se nejde soustředit jen na jednoho,“ uznal Psotka
Teplice rozehrály sezonu trochu rozpačitě. Po divoké výhře na ostravských Bazalech přišly porážky. Nicméně poslední tři utkání Severočechům vyšly na výbornou. Vyhráli na půdě ambiciózního Liberce a nováčka ze Žižkova, doma si poradili s Příbramí.
"V Olomouci je to vždycky hodně těžké a já doufám, že tam budeme bodovat,“ nechal se slyšet kapitán teplického klubu Petr Lukáš.
Vzájemná utkání mezi Olomoucí a Teplicemi charakterizuje fakt, že vyhrávají spíše domácí týmy. Tak tomu bylo v minulé sezoně.
| Datum a čas | Soutěž | Kolo | Domácí | Hosté | Výsledek | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.04.2011 - 17:00 | Gambrinus liga | 24. kolo | ![]() |
Olomouc |
![]() |
Teplice |
3:0 (1:0) |
| 27.09.2010 - 18:00 | Gambrinus liga | 10. kolo | ![]() |
Teplice |
![]() |
Olomouc |
1:0 (0:0) |
| 08.05.2010 - 17:30 | Gambrinus liga | 29. kolo | ![]() |
Teplice |
![]() |
Olomouc |
1:1 (1:1) |
| 23.11.2009 - 17:30 | Gambrinus liga | 15. kolo | ![]() |
Olomouc |
![]() |
Teplice |
6:2 (2:1) |
| 03.05.2009 - 17:00 | Gambrinus liga | 26. kolo | ![]() |
Olomouc |
![]() |
Teplice |
2:1 (1:0) |
| 02.11.2008 - 15:00 | Gambrinus liga | 12. kolo | ![]() |
Teplice |
![]() |
Olomouc |
0:1 (0:0) |
| 06.04.2008 - 17:00 | Gambrinus liga | 24. kolo | ![]() |
Teplice |
![]() |
Olomouc |
1:1 (1:0) |
| 20.10.2007 - 17:00 | Gambrinus liga | 10. kolo | ![]() |
Olomouc |
![]() |
Teplice |
1:0 (1:0) |
Sparta Praha - Slavia Praha
Pondělí 26.9., 19:30
Tradiční souboj mezi Spartou a Slavií se bude hrát na Letné a očekává se, že stadion bude vyprodaný. Kromě toho, že jde o největší utkání v Česku, je důvodem také forma Sparty, která vyhrála všech sedm ligových zápasech a tabulku vede o sedm bodů.
Slávisté jsou na tom mnohem hůře, během sedmi kole získali tři body za výhru pouze jednou. V týdnu došlo ke změnám v realizačním týmu, který má také pomoct ke zlepšeným výkonům. Mužstvo Slavie se nechalo slyšet, že na Letnou rozhodně nejde s poraženeckou náladou.
Podrobné preview vám přineseme ve speciálním článku.
| Datum a čas | Soutěž | Kolo | Domácí | Hosté | Výsledek | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 11.04.2011 - 20:00 | Gambrinus liga | 23. kolo | ![]() |
Sparta |
![]() |
Slavia |
2:0 (2:0) |
| 20.09.2010 - 18:00 | Gambrinus liga | 9. kolo | ![]() |
Slavia |
![]() |
Sparta |
1:2 (1:0) |
| 12.04.2010 - 17:30 | Gambrinus liga | 24. kolo | ![]() |
Sparta |
![]() |
Slavia |
1:0 (1:0) |
| 05.10.2009 - 17:30 | Gambrinus liga | 10. kolo | ![]() |
Slavia |
![]() |
Sparta |
0:1 (0:1) |
| 13.04.2009 - 17:15 | Gambrinus liga | 23. kolo | ![]() |
Slavia |
![]() |
Sparta |
1:1 (0:1) |
| 06.10.2008 - 17:15 | Gambrinus liga | 9. kolo | ![]() |
Sparta |
![]() |
Slavia |
1:4 (1:2) |
| 31.03.2008 - 17:15 | Gambrinus liga | 23. kolo | ![]() |
Slavia |
![]() |
Sparta |
1:1 (0:0) |
| 08.10.2007 - 17:15 | Gambrinus liga | 9. kolo | ![]() |
Sparta |
![]() |
Slavia |
0:2 (0:1) |
Ostatní zápasy
V prvním utkání aktuálního se na Julisce představí týmy Dukly a Příbrami. Oba mohou být po sedmi kolech relativně spokojeny. Dukla má osm bodů a dokonce aktivní skóre, Příbram je na tom ještě lépe. Za čtyři výhry má dvanáct bodů a mrzet ji může trochu pouze to, že se zkušený obránce Tomáš Řepka rozhodl zůstat ve Spartě.
Baník Ostrava hraje v sobotu se Slováckem a hráči i fanoušci věří, že se bude poprvé letos radovat z ligového vítězství. Výkon proti Spartě byl slibný, nicméně hráči Slovácka zatím nehrají špatně a začali také sbírat body.
Jablonečtí fotbalisté, kteří dali doposud nejvíce gólů ze všech týmů soutěže, hostí Žižkov. Ten se trápí, naposledy doma podlehl Teplicím. Zajímavý souboj se očekává v Edenu, kde se Bohemians utkají s Libercem. "Klokani" i Liberec do sezony vstoupili úspěšně, nicméně svěřenci kouče Medynského se po reprezentační přestávce potýkají s horší formou. Zlepšit sebevědomí si potřebují fotbalisté Boleslavi, kteří na domácí půdě přivítají Hradec Králové.
Pátek 23.9.
Sobota 24.9.
Baník Ostrava - 1. FC Slovácko
Neděle 25.9.
Baumit Jablonec - Viktoria Žižkov
Mladá Boleslav - Hradec Králové
Bohemians 1905 - Slovan Liberec
Kam dál?
- Slavia získala posilu do obrany, přichází Latka
- V derby chceme zlomit nepříznivé výsledky, prohlásil trenér fotbalistů Slavie Petrouš
- Řepka se rozhodl zůstat ve Spartě. Důvod také neznáme, zní z letenského klubu
Michal Sitek / FotbalPortal.cz
- Bayern – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Betano promo kód MAXWIN pro nové hráče (06.2026)
- Atletico – Arsenal: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Bayern: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Liverpool – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Atletico – Barcelona: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Liverpool: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Barcelona – Newcastle: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Man. City – Real Madrid: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- AZ – Sparta: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Real Madrid – Man. City: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Nová česká online casina s licencí MFČR v roce 2026
- Pafos – Slavie: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Plzeň – Porto: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Slavie – Barcelona: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Man. United – Man. City: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Sparta – Aberdeen: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Mistrovství světa ve fotbale favorité 2026: Šance na titul
- Panathinaikos – Plzeň: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Mistrovství světa ve fotbale kurzy 2026: Průvodce
-
Generálka na mistrovství světa byla...
Na Letné výhra nad silným Kosovem, nyní generálka s Guatemalou, kterou bychom přes alibistické řeči o její kvalitě měli... -
Pérez vrací úder! Real Madrid...
Enrique Riquelme postavil svou kampaň prezidentských voleb na dvou velkých, údajně již podepsaných, posilách. To mu ale nakonec... -
Odchod Mbappého z Realu Madrid? V...
Kylian Mbappé je za poslední měsíce pod obrovskou palbou kritiky, za což z velké části mohou sociální sítě. Francouzská... -
Šok v Nantes: Francie v generálce...
Francie bude jedním z největších favoritů nadcházejícího světového šampionátu. V přátelském utkání v Nantes v rámci... -
Mistrovství světa v USA, Kanadě a Mexiku se nezadržitelně blíží. Představitelé pořadatelských zemí i FIFA slibují...
-
Bayern už se nemůže spoléhat na...
Bohužel, pryč jsou časy, kdy se Bayern Mnichov mohl spoléhat na AlphonsaDaviese jako na jednoho z nejlepších beků světa. I... -
Lží na prezidentské křeslo?...
Prezidentské volby v Realu Madrid se blíží. A Florentino Pérez je den po dni čím dál větším favoritem. Riquelmeho...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal


























