Zpět na » Synot liga » Rezek opustil mistrovskou Plzeň, zamířil na Kypr

Synot liga - Rezek opustil mistrovskou Plzeň, zamířil na Kypr

Rezek opustil mistrovskou Plzeň, zamířil na Kypr © fcviktoria.cz - Rezek v akci

3

Líbilo se

14.06. - Český útočník Jan Rezek po úspěšném angažmá v Plzni, se kterou získal titul, odešel do kyperského klubu Anarthosis Famagusta. V novém působišti bude na ročním hostování s opcí. Rezek je s podmínkami kontraktu spokojený.

Devětadvacetiletý útočník se v úterý představil na srazu Anorthosisu před novou sezonou a před dvěma tisíci diváky vyběhl v podvečer k prvnímu tréninku v novém působišti.

Rezek v minulosti působil v Teplicích, pražské Spartě, s níž získal ligový titul, nebo Bohemians 1905. V české nejvyšší soutěži odehrál 171 utkání a zaznamenal 28 branek.

Uplynulá sezona se pak řadí k jeho neúspěšnějším, zejména na podzim patřil ke klíčovým hráčům Viktorie a dostal se i do národního týmu, v němž se naposledy představil na Kirin Cupu v Japonsku.

Otázkou je, zda kvůli přesunu na Kypr bude i nadále působit v reprezentačním výběru. "Kyperská liga není tolik na očích jako třeba německá, to je pravda. Na druhou stranu doufám, že postoupíme do Evropské ligy a že se reprezentačnímu trenérovi Bílkovi neztratím," nechal se slyšet útočník.

Ve Famagustě si Rezek vyzkouší už druhé zahraniční angažmá, na to první putoval v roce 2005 do ruského Krasnodaru. Na Kypru se rodák z Teplic potká s bývalým spoluhráčem ze Sparty, slovenským brankářem Matúšem Kozáčikem.

Kam dál?

Michal Sitek / FotbalPortal.cz, Mediafax

Nejnovější články