Zpět na » Synot liga » Zlín včera zaplavila bílá lavina

Zlín včera zaplavila bílá lavina

0

Líbilo se

28.08. - Nejčastější barva byla při včerejším utkání Zlína s Baníkem k vidění bílá. Do Zlína totiž se svými hráči přicestovalo přes dva tisíce příznivců, z nichž drtivá většina měla na sobě bílé oblečení.

Kotel ostravských fanoušků při domácím zápase s Libercem pro příznivce, kteří se také chystali do Zlína, vyvěsil transparent "Do Zlína v bílém".

Do Zlína cestovali fanoušci Baníku hlavně vlakem a v autech. Okolo půl páté dorazil vlak s příznivci Baníku a od té doby se to bílou barvou jen hemžilo. Postupně do města obuvi dorazila další vlna fanoušků, která se rozhodla cestovat autem.

Ostravským příznivcům byla vyhrazena severní tribuna, přesto však byli roztaženi po celém stadionu. Svému týmu pak připravili takřka domácí prostředí. Fanoušci Slezanů na začátku utkání roztáhli úvodní choreo, při němž bylo zespodu natáhnuto množství bílých a modrých igelitových pásů s nápisem „Rozšiřujeme revír“ a postavou horníka blížícího se k silniční ceduli Zlín.

Jediným záporem jejich bouřlivého povzbuzování bylo naházení světlic, které si někteří jedinci neodpustili ani v době, kdy Baník útočil na třetí gól. Takovým opravdu nejde o fotbal.

Přesto ve Zlíně zanechali dobrý dojem, což ocenili i domácí hráči, kteří jim po zápase zatleskali. Fanoušci Baníku pak ještě vyvolávali přezdívku jejich bývlálého hráče Libora Žůrka "Forest Gump".

Atmosféru si pochvalovali všichni protagonisté včerejšího zápasu. Vlastimil Vidlička byl jedním z nich: "Fanoušci Baníku jsou skutečně fantastičtí, je to něco neuvěřitelného, jakou kulisu dokáží udělat."

/ FotbalPortal.cz

Nejnovější články