Zpět na » Synot liga » Brückner nominoval na kvalifikační dvojzápas

Brückner nominoval na kvalifikační dvojzápas

0

Líbilo se

30.08. - Reprezentační kouč Karel Brückner oznámil v tiskovém středisku na Strahově devatenáctičlennou nominaci českého národního týmu pro důležité kvalifikační zápasy o postup na ME se San Marinem a Irskem. Ve výběru Brücknera jsou i slavistické opory brankář Vaniak a útočník Stanislav Vlček.

Výše jmenovaní slávisté si řekli o nominaci svými výbornými výkony v zápasech Gambrinus ligy a v předkolech Ligy mistrů. Nejvíce zářili ve včerejším odvetném utkání proti Ajaxu, kdy se největší měrou podíleli na historickém postupu Slavie do hlavní části Ligy mistrů.

V české soupisce se opět objevila i opora české stříbrné dvacítky na MS a teplický kanonýr Martin Fenin. Na svůj návrat do reprezentace si bude muset počkat slávista Vladimír Ĺ micer, který si natáhl stehenní sval během středečního utkání 3. předkola Ligy mistrů proti Ajaxu. Na soupisce také chybí Zdeněk Grygera, který má také natažený sval.

Čeští reprezentanti nejprve pocestují do San Marina, kde odehrají kvalifikační zápas v sobotu 8. září ve 20:15 a o čtyři dny později přivítají ve středu 20:30 na Letné nepříjemné Iry.

Nominace ČR na zápasy se San Marinem a Irskem:
Brankáři: Jaromír Blažek (1. FC Norimberk, 12 utkání / 0 branek), Petr Čech (Chelsea, 53/0), Martin Vaniak (Slavia Praha, 7/0),

Obránci: Marek Jankulovski (AC Milán, 50/8), Radoslav Kováč (Spartak Moskva, 16/1), Zdeněk Pospěch (Sparta Praha, 2/0), David Rozehnal (Newcastle, 36/0), Tomáš Ujfaluši (Fiorentina, 61/2), Tomáš Zápotočný (Udine, 4/0).

Záložníci: Tomáš Galásek (Norimberk, 58/1), David Jarolím (Hamburk, 11/1), Jan Polák (Anderlecht, 31/6), Jaroslav Plašil (Pamplona, 28/1), Tomáš Rosický (Arsenal, 65/17), Tomáš Sivok (Udine, 4/0).

Ăštočníci: Milan Baroš (Lyon, 58/31), Martin Fenin (Teplice, 1/0), Jan Koller (Monako, 79/49), Marek Kulič (Sparta Praha, 7/2), Stanislav Vlček (5/0).

/ FotbalPortal.cz

Nejnovější články