Zpět na » Synot liga » Hodnocení prvních pěti kol

Synot liga - Hodnocení prvních pěti kol

0

Líbilo se

03.09. - Po pátém kole jsou na čele tabulky s jedenácti body Slovácko a Příbram. Pouhý bod na ně ztrácejí hned tři týmy – Hradec Králové, Vítkovice a Opava. Naopak bez výhry jsou nadále Třinec a Krč.

Na čele tabulky je Slovácko, které se po sestupu z první ligy rychle vzpamatovalo. Opřít se může zvláště o své domácí zápasy, na které chodí hodně fanoušků a ti dokáží svým fotbalistům vytvořit skvělou atmosféru. Naopak fotbalisté Slovácka ještě nevyhráli venku, doposud si připsali na hřištích soupeřů jen dvě remízy.


I druhý sestoupivší z 1. ligy Příbram si v tabulce vede dobře. Středočeši se po matném začátku zvedli a v posledních kolech sbírají už jen výhry. Příbram tak může mrzet jen odchod dvou zkušených hráčů Otepky a Hunala.


Opava do ligy vstoupila skvěle. Ze čtyř zápasů ztratila pouze za remízu se Slováckem a držela se tak na čele tabulky. V posledním kole však SFC prohrál těsně v Příbrami a to Opavu odsunulo v tabulce až za Středočechy. Slezané však rázně ukázali, že se s nimi musí počítat.


Třinec ač do svého kádru přivedl zajímavá jména, se trápí jako v minulé sezóně. Z pěti zápasů získal pouze bod. Ostatní zápasy vždy prohráli více jak o dva góly. Za to mu nemůže patřit nic jiného než poslední místo.

Po prvních třech kolech vedl jako jediný bez ztráty bodu Hradec Králové. Jenže pak přišel zápas v Opavě a prohra 0:2. Porážku nedokázali fotbalisté Hradce napravit v následujícím utkání, a proto jim po nadějném startu patří nyní „jen“ čtvrtá pozice.


Fulnek ač avizoval útok na příčky nejvyšší, vyhrál pouze dvakrát. Litovat může především vysoké porážky na Bohemians, ale jinak se ambiciózní nováček prezentuje dobrou hrou a zaslouženě je na šesté příčce.

Určitě nejpříjemnějším překvapením jsou Vítkovice. Ty mají společně s Hradcem a Opavou deset bodů a patří jim pátá příčka. Zvláště doma jsou Vítkovice zatím silné, když doposud neztratili ani bod. Venku už je to mnohem horší, tam dokázali pouze jednou remizovat a pokračují tak ve své sérii z minulé sezóny.


Čáslav se zatím potýká s nevyrovnanými výkony. Její hráči mají vyrovnanou bilanci 2 výhry – 1 remíza a 2 porážky. A za to jim patří sedmá příčka. Zenit však na tom mohl být ještě lépe, ale to by musel zvládnout lépe úvodní kolo ve Vítkovicích a dotlačit míč do sítě v domácím zápase s Příbramí.


Sokolov si sliboval po minulé sezóně rozhodně více. Zatím vyhrál pouze jednou a to na čelní příčky nestačí. Je však také nutno říci, že také neprohrává. Zatím prorhál pouze jednou a to na Slovácku, odkud se budou body vozit těžko. Baník se navíc trápí v koncovce. V žádném zápase nedokázal vstřelit více jak dva góly.


Krč nasbírala dosud dva body a stále čeká na své první vítězství. Svá domácí utkání hraje na Strahově, kam chodí jen pár set nevěrnějších.


Největším zklamáním je jednoznačně Jihlava. Tým s postupovými ambicemi vyhrál zatím jen jednou. Z týmu v létě odešlo několik opor, a jak se zdá, tak za ně nepřišli adekvátní náhrady. Přesto jihlavské vedení chtělo, aby tým hrál o postup. Vysočině patří třináctá příčka za 1 výhru 2 remízy a 2 porážky.


HFK Olomouc stejně jako Jihlava nezvládla vstup do soutěže. Také vyhrála pouze jednou a herně to také není ono. Olomoučtí tak alespoň posbírali remízy a to jim dalo dohromady šest bodů a devátou příčku.


Mnozí nevěděli, co od TJ Bohemians Praha čekat. Tým z Prahy zatím sbírá body jen doma a to mu stačí na prozatímní desátou příčku.


Ăšstí nad Labem sice vyhrálo v prvním kole, od té doby však nevyhrálo. Bodovat se mu podařilo po sérii porážek až v pátém kole s favoritem z Hradce Králové. Přesto však bude muset severočeský tým přidat, pokud nebude chtít hrát v dolní polovině tabulky.


Dukle Praha spadl určitě velký kámen se srdce, když se jí konečně podařilo v pátém kole proti Krči zvítězit. V minulých kolech její fotbalisté nehráli špatně, ale prostě to na lepší výsledky nestačilo. Zatím tým Guntera Bittengela prezentuje sympaticky a bude chtít určitě ze současného dvanáctého místa poskočit ještě výše.


Hlučínští se po prvním kole a dobrém výkonu proti Bohemians Praha pořádně namlsali. Po té však tým se Slezska ani jednou nevyhrál a očekávání jsou fuč. Celkem však nasbírali pět bodů, za což jim patří jedenácté místo.

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články