Zpět na » Synot liga » Slavia - Ostrava 0:0

Slavia - Ostrava 0:0

0

Líbilo se

15.09. - Slavia letos poprvé v lize nevyhrála, když remizovala na Strahově bezbrankovou remízou s oslabeným Baníkem Ostrava. Přitom zápas byl atraktivní, nic mu nechybělo - kromě branek.

Trenéři obou týmů se museli vypořádat s početnou marodkou, ovšem i přes početné absence dokázali postavit na české poměry silné základní jedenáctky - ovšem na rozdíl od slávistického kouče Jarolíma, který měl na lavičce pořád kvalitní zdravé borce jako Ĺ enkeříka, Ivanu a další, měl jeho kolega z Baníku Večeřa na lavici pouze dva uzdravené hráče Varadiho a Tesaříka, jinak musel do zápasu na lavičku nominovat dorostence.

Ăšvodní tlak si svojí důraznou hrou vynutila tlak, zdobila ji kombinační hra, ovšem dále než k hranici pokutového území se nedostala. Jelikož Baník nezalezl před svojí bránu bránit a vyrážel často i do útoku, byl k vidění atraktivní fotbal přelévající se z jedné strany na druhou.

Slávisté sice byli aktivnější a byli častěji u míče, hodně soubojů vyhráli útočníci Gaúcho s Vlčkem, ovšem kapitána sešívaných pětkrát zabrzdil odmávaný ofsajd, přitom tři byly přinejmenším na hraně. Gaúcho se do ofsajdové pozice dostal oproti Vlčkovi pouze dvakrát, i to však stačilo k tomu, aby se diváci zlobili na pomezního Jiříka, jelikož rozhodčí mají od UEFY pokyn sporné situace a situace na hraně pouštět kvůli plynulosti hry, ovšem zmíněný asistent Jiřík tak nečinil.

Po poločasové přestávce vlétli slávisté posílení navíc o útočníka Ĺ enkeříka, jenž nahradil Gaúcha, ovšem zachvíli se do tutovky dostali i hosté. Nejprve se Marek probil obranou Slavie a vystřelil těsně vedle, a když Vlček z následujícího protiútoku neprostřelil brankáře Vaška, dostal se do šance Zeher, který s pomocí obránce, přes kterého střílel a který jeho střelu tečoval, ohrozil brankáře Vaniaka, ovšem "Čaroděj" jeho střelu vyrazil na roh.

Když se pár minut po Zeherově šanci nedokázal prosadit ve zmatku před brankou brankáře Vaška ani Dřížďal a v dorážce ani Ĺ enkeřík s Volešákem, a v 69. minutě znovu Ĺ enkeřík, který dokázal obejít Bystroně a vystřelil tvrdě z ostrého úhlu, bylo pomalu jasné, že utkání skončí bezbrankovou remízou, což se také skutečně nakonec stalo.

Na pozápasové tiskové konferenci přiznal trenér Slavie Karel Jarolím to, co vidělo šest a půl tisíc diváků přímo na stadionu a další u televizních obrazovek, tedy že poslepobaná záloha lídra tabulky nefungovala tak, jak měla: "Z toho pramenila celá řada zbytečně ztracených míčů. Chtělo to více klidu, ale na druhou stranu byla záloha téměř celá nová, takhle spolu ještě nikdy nehrála. To byla asi hlavní příčina, že hra nebyla taková, jakou jsme si plánovali," kterého mrzí ztráta dvou bodů.

Rozhodčí: Královec - Hojsík, Jiřík. ŽK: Brabec - Otepka. Diváci: 6423.

Slavia: Vaniak - Dřížďal, Suchý, Brabec, Hubáček - Kalivoda, Volešák (69. Ivana), Belaid, Pudil (75. Jablonský) - Vlček, Gaúcho (46. Ĺ enkeřík). Trenér: Jarolím.
Ostrava: Vašek - Čoupek, Cigánek, Bystroň, Tchuř (86. Varadi) - Mičola (86. Tesařík), Otepka, Marek, Metelka - Zeher, Magera. Trenér: Večeřa.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Nejnovější články