Zpět na » Synot liga » Jan Franc: Bylo to pro mě překvapení

Jan Franc: Bylo to pro mě překvapení

Jan Franc: Bylo to pro mě překvapení © -

0

Líbilo se

04.11. - FotbalPortal.cz vám přináší rozhovor se záložníkem Janem Francem. Mladý středopolař, jenž je v Ústí na hostování z Teplic, dnes rozhodl o vítězství Ústí nad dosavadním lídrem tabulky Marilou Příbram.

Po dlouhé době jsi se dnes objevil v základní sestavě, kdy jsi začal tušit, že nastoupíš?
Tak netušil jsem to vůbec, myslel jsem si, že dnes začnu na lavičce, ale trenér mě tam dal od začátku, takže to pro mě bylo milé prekvapení.

Bral si to jako možnost ukázat se a natrvalo se udržet v základu?
Samozřejmě jsem to bral jako příležitost ukázat se v dobrém světle, abych se udržel v základní sestavě.

Proti vám stála Příbram, velký favorit celé soutěže. Cítili jste kvůli tomu nervozitu? S jakými cíli jste do utkání šli?
Příbram je určitě těžký soupeř, který vede druhou ligu, takže jsme se snažili hrát ze zajištěné obrany, což se nám podrařilo, a snažili jsme se uhrát pro nás co nejlepší výsledek, což se nám též podařilo. Ale nervozita rozhodně u nás nebyla, s každým soupeřem se dá hrát, o tom jsme se přesvědčili i na Slovácku.

Jak jsi zmínil, obrali jste o body dva ex-ligové týmy, budou tedy pro jaro vaše cíle směřovat v tabulce výše nebo jste se smířili pro letošek s bojem o záchranu?
Naše cíle jsou, samozřejmě, umístit se, co se nejlépe, ale zatím to vypadá, že bojujeme s koncem tabulky, ale doufám, že na jaře se od toho chvostu odlepíme a budeme někdě v tom středu.

Vraťme se ještě k dnešnímu zápasu jak bys popsal celkově jeho průběh? A pak také svou branku, která se ukázala jako vítězná.
Tak dnešní zápas byl hodně o soubojích, které jsme zvládali, byla to tvrdá hra. Naše obrana dnes hrála bezchybně a nepustila soupeře moc vyložených šancí. Měli jsme několik šancí, pak jsme dali góla a už jsme se snažili soupeře nepustit k ohrožení naší branky.
Gól padnul potom, kdy Péťa Fousků dostal balón, viděl mě na druhé straně úplně volného, tak mi to krásnou přihrávkou dal a já stál sám před gólmanem, měl jsem pár vteřin na zakončení, tak jsem ho zkusil přehodit a spadlo to tam.

Byla to tvá první branka v 2.lize, bude tě to stát hodně do klubové kasy?
Byla to moje první branka a určitě to něco stát bude, ještě nevím kolik, ale tenhle gól byl důležitý nejen pro tým, ale i pro mě, takže milerád zaplatím.

Příští týden se chystáte do Čáslavi, kde vás čeká poslední ligové utkání podzimu, pokud zvítězíte přiblížíte se domácímu týmu, který je nyní na osmém místě, na rozdíl jediného bodu, je to velká motivace pro to, aby jste tam zvítězili?
Tak mi do každého zápasu jdeme, aby jsme získali, co nejvíce bodů a v Čáslavy to bude hodně těžké, jak říkáš poslední zápas podzimní sezóny a hlavně Čáslav nebude chtít ztratit s námi, aby jsme ji nepřeskočili, ale určitě do toho dáme všechno, aby jsme utržili minimálně bod.

Kam dál?

Martin Kovařík / FotbalPortal.cz

Nejnovější články