Zpět na » » Daniel Vašulín je další posilou Viktorie Plzeň

Daniel Vašulín je další posilou Viktorie Plzeň

Daniel Vašulín je další posilou Viktorie Plzeň © fcviktoria.cz - Daniel Vašulín

0

Líbilo se

13.06. - Spekulovalo se o tom, že hradeckého střelce Daniela Vašulína sleduje pražská Slavia. Toto rozhodnutí bylo ze strany fanoušků poměrně kritizováno. Nakonec to ale nervy fanoušků sešívaných drásat nemusí. Vašulín by totiž oficiálně představen jakožto nová posila Viktorie Plzeň.

Rodák z Hlinska je odchovancem Chrudimi. Po dvou celkem povedených sezónách ve druhé lize se přesunul do nedalekého Hradce Králové. Tyto dva kluby jsou vzájemně dost provázány. Bez hradeckého FC by Chrudim asi ani nefungovala na takové úrovni. Funguje jakožto farma. Vašulín se “pod lízátka” přesunul v roce 2020. Tehdy ještě Votroci stále hráli druhou ligu. 8 góly pomohl k postupu, a to i celkem pěknou porci zápasů chyběl. Od té doby je jednou z hradeckých opor ve Fortuna Lize. Užili si ho letos i fanoušci na novém krásném stadionu. Vstřelil celkem 7 gólů.

Místo Slavie Viktoria Plzeň

Hodně se mluvilo o tom, že po Vašulínovi pokukuje i pražská Slavia, u čehož naprosto chápu reakce fanoušků klubu, kteří prý hráli roli u konečného rozhodnutí vedení v jednání s chrudimským odchovancem nepokračovat, respektive nedojít k ničemu konkrétnímu. Po něm tak sáhla Viktoria Plzeň. Ta přijde o Jana Klimenta a čím dál více se mluví o tom, že místo Vašulína právě Chorý zamíří do pražského Edenu. To fanoušci také neberou nejlépe, ale tam je to pochopitelné z úplně jiných důvodů a myslím si, že Chorý by si fanoušky brzy přiklonil na svou stranu. Otázkou tak je, zda pan Koubek s Vašulínem počítá jako s útočníkem číslo jedna, nebo bude někomu krýt záda. Kvalitu a potenciál na první možnost určitě má. Podepsal tříletou smlouvu. Na opačnou stranu míří natrvalo Filip Čihák.

Jde o typově silového útočníka s velmi dobrou koncovkou, navíc je na tom velmi dobře i po běžecké a herní stránce. Ve svém stále mladém věku je to pro nás zajímavý hráč, u kterého vidím prostor pro výkonnostní akceleraci. Má potenciál,” řekl na svou druhou letní posilu Miroslav Koubek.

Daniel Vašulín a Daniel Kolář

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články