Zpět na » » Traore a Kliment končí v Plzni

Traore a Kliment končí v Plzni

Traore a Kliment končí v Plzni © @iconsport - Jan Kliment

0

Líbilo se

28.05. - SLEDUJEME Viktoria Plzeň oznámila odchod dvou hráčů, kterým končí smlouvy a nebudou jim prodlouženy. Ibrahim Traore a Jan Kliment tak již nadále nebudou pokračovat v kádru třetího týmu tabulky.

A je to vlastně docela pochopitelné. Oba hráči už jsou za hranicí třiceti let, přestože Jan Kliment jen chvíli. Určitě se dá očekávat omlazování kádru. Navíc oba už nastupovali povětšinou z lavice náhradníků.

Ibrahim Traore přišel do Plzně z pražské Slavie, za níž předtím odehrál pět sezon a byl velice důležitým hráčem jejího kádru. Věk ovšem nezastavíme a na hodně běhavý fotbal sešívaných už prostě nestačil. V Plzni odehrál dvaatřicet ligových zápasů, v nichž dal dva góly. Stejný počet zásahů potom zaznamenal i během fantastického tažení Plzně Konferenční ligou, během něhož si zahrál v šestnácti zápasech. Už je mu ovšem pětatřicet let, takže jeho kariéra se blíže spíše ke konci. Je otázkou, jestli zůstane v nejvyšší domácí soutěži nebo se vrátí někam blíže své vlasti - Pobřeží slonoviny.

Zdroj: fcviktoria.cz

Jan Kliment byl v kádru Plzně o sezónu déle, když přišel z polské Wisly. V letošní sezóně si zahrál ve dvaadvaceti utkáních, zaznamenal jen dvě branky. Což samozřejmě z pozice útočníka není mnoho. Nejpamátnějším momentem ve Viktorce se stal jeho veledůležitý gól v předkole Ligy mistrů proti Karabachu, kterým poslal plzeňské do základní skupiny této prestižní soutěže.

Zdroj: fcviktoria.cz

Honza se nesmazatelně zapsal do historie klubu. Na jeho gól proti Karabachu se nedá zapomenout! Nyní jsme se ale rozhodli, že půjdeme jinou cestou. Chtěli bychom mu poděkovat za dvouletou úspěšnou spolupráci, popřát hlavně pevné zdraví a mnoho úspěchů v další kariéře,“ řekl Daniel Kolář, sportovní ředitel klubu.


Přečtěte si také: Fortuna liga: Kdo může jít kromě top3 do Evropy, kdo sestupuje a které jméno je na vrcholu tabulky střelců?

Lukáš Loužecký / fotbalportal.cz

Nejnovější články