Zpět na » » Stanislav Tecl se rozloučil s prvoligovou kariérou. Slavia přejela Mladou Boleslav

Stanislav Tecl se rozloučil s prvoligovou kariérou. Slavia přejela Mladou Boleslav

Stanislav Tecl se rozloučil s prvoligovou kariérou. Slavia přejela Mladou Boleslav © slavia.cz - Stanislav Tecl

0

Líbilo se

27.05. - REVIEW Stanislav Tecl je jedním z nejlepších útočníků moderní éry české nejvyšší soutěže. Minimálně se jedná o jednoho z nejúspěšnějších. Tenhle forvard vyhrál 6 ligových titulů s Plzní a Slavií. Včera si užil svou derniéru. Slavia při jeho rozlučce přejela Mladou Boleslav. Loučení s ligovou legendou bylo dojemné.

Slavia Praha - Mladá Boleslav 4:0

Branky: 16. a 78. Jurečka, 27. Zmrzlý, 89. Zafeiris

Slavia Praha: Mandous - Holeš, Ogbu, Zima - Douděra (82. Tecl), Oscar, Ševčík (71. Zafeiris), Zmrzlý (71. Diouf) - Jurečka (62. Provod), Chytil (62. Van Buren), Jurečka

Mladá Boleslav: Trmal - Kostka, Suchý, Král, Suchomel (61. Fulnek) - Vaníček (46. Jawo), Sakala, Žitný (85. John), Mareček (61. Matějovský), Kušej (61. Fila) - Yusuf

Fanoušci možná očekávali Stanislava Tecla rovnou v základní sestavě Jindřicha Trpišovského. Chtěl ale pomoci B-týmu, za nějž nemohl nastoupit Milan Škoda. Ten se mimochodem objevil na tribuně i s Tomášem Součkem a Vladimírem Coufalem. I oni, i Stanislav Tecl sledovali od začátku souboj dvou jiných vesmírů. Zdálo se mi, že sešívaní jeli na půl plynu, ale stejně nedali Boleslavi šanci. První gól dal po centru Matěje Juráska Václav Jurečka. Tímto gólem dorovnal Pavla Šulce v tabulce střelců. Gól ale byl kontroverzní díky hraničnímu postavení Jurečky. U koho už se to řešit nemuselo, to byl Ondřej Zmrzlý. Ten má střeleckou formu. Zjevil se na zadní tyči, předskočil beka a přišpendlil balón do brány.

Druhý poločas nebyl v ničem jiný, i když David Holoubek prostřídal, a to především v ofenzivě. Bídného Vaníčka, Kušeje a další, borci jako Jawo nahradili přesně v jejich pozici. Zapadly do dost podprůměrné Boleslavy. Přišel další hodně sporný moment. Za mě jasný ofsajd Václava Jurečky, který opět VAR neodhalil. Tímto gólem se Jurečka dostal před Šulce a podepsal se tak pro druhou korunu pro krále střelců v řadě. Ve hře už jsme mohli vidět i loučícího se Stanislava Tecla. A byl blízko gólu, vlastně jen stačilo, aby Christos Zafeiris po své výborné individuální akci dostal záblesk dobroty a Teclovi nabil. On ale zakončil a zakončil gólově. Nádherný fotbalový moment a přesně to, co chceme od norského záložníka vidět častěji.

Rozlučka Stanislava Tecla tak byla vítězná. Na tiskovou konferenci přišel v dobré náladě, s úsměvem, vtípky házel i na tiskového mluvčího Slavie Býčka. Svůj konec ve 33 letech bere jako nový začátek. Mluvil o tom, že by chtěl růst v jiné pozici vedle Jiřího Bílka a Přemysla Kováře. Pokud někdo ještě chce vidět šestinásobného ligového šampiona hrát, měl by si pospíšit. Odchovanec Jihlavy by měl nadále pomáhat slávistickému béčku v cestě za postupem do druhé ligy. Hrál za něj dokonce včera před zápasem Áčka s Boleslaví, byl jasným mužem zápasu a jediným gólem rozsekl bitvu s druhými Domažlicemi. Tecl během své kariéry oblékal barvy Jihlavy, Viktorie Plzeň, Jablonce a právě Slavie, kde hrál posledních 7 let. Dal v jejím dresu 40 gólů za 186 zápasů.

Muž zápasu: Václav Jurečka

Stanislav Tecl

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články