Zpět na » » Plzeň remizovala s Baníkem. Soustředí se zejména na finále poháru

Plzeň remizovala s Baníkem. Soustředí se zejména na finále poháru

Plzeň remizovala s Baníkem. Soustředí se zejména na finále poháru © @fcviktoria.cz - Tomáš Chorý

0

20.05. - REVIEW Zatímco Viktoria Plzeň už hraje jen o prestiž, protože má jistou třetí příčku, Baník Ostrava stále bojuje o pozici zajišťující předkolo evropských pohárů. A díky remíze na hřišti Plzně má stále možnost ji získat.

Do nadstavby ostravští nevstoupili zrovna povedeně. Po vysoké prohře 5:0 na hřišti Slavie neuspěli ani doma s Mladou Boleslaví a žádný bod si nepřipsali ani na půdě mistra z Letné. Ve čtvrtém utkání už tak museli bodovat za každou cenu, ale čekal je výjezd na hřiště velice silné Plzně. Ta si po dvou výhrách odnesla poměrně velkou porážku 3:0 z Edenu a trochu to vypadalo, že už jí na konci sezóny docházejí síly. Některé opory Viktorky navíc zůstaly v začátku utkání pouze na lavičce náhradníků. Jednalo se o Šulce, Chorého nebo Jedličku. Důvodem mohlo být i nadcházející finále poháru, které bude momentálně pro Plzeň prioritou.

Mezi tyčemi se tak poprvé v jarní části soutěže objevil Marián Tvrdoň. V obraně si potom kapitánskou pásku na ruku vzal obránce Radim Řezník, který po sezóně v Plzni končí a tento zápas tak byl jeho rozlučkovým před domácím publikem.

Neplatná branka a zranění Jemelky i Lischky

Do první šance šli hosté, ale skončila jen střelou vedle. V 17. minutě naopak mohli jít do vedení domácí, radost po Vydrově trefě jim ovšem vzali rozhodčí, kteří odhalili ofsajd. Největší šanci Baníku ve 27. minutě neproměnil Buchta, kterého skvěle vychytal Tvrdoň. Trenérovi Koubkovi ovšem následně určitě vzalo radost zranění Jemelky, jehož na hřišti musel vystřídat Dweh.

Banik-Ostrava-Nadstavba24-61

Krátce po začátku druhého poločasu už ovšem Západočeši měli důvod k radosti. Do brejku se totiž vrhli Kliment s Vydrou a druhý jmenovaný si nakonec přeci jen připsal branku, když zakončoval do odkryté brány. Určitou kaňkou ovšem bylo zranění dalšího obránce, tentokrát na straně Baníku. Odstoupit totiž musel kapitán David Lischka. Zvýšit následně mohl Kliment, ale hlavou mířil pouze nad.

Vyrovnání a další odvolaný gól

A tak přišli ke slovu opět hosté. V 66. minutě sice Tanko ještě pálil vedle, ale hned o chvíli později našel Šín před bránou Šehiče a ten poslal míč do sítě Plzně. A v 78. minutě se ostravští radovali z obratu po brance Kubaly, opět ovšem zaúřadoval videorozhodčí, který našel ofsajd. Na konci utkání se ještě mohl předvést Chorý. Po pěkném zpracování ovšem nedokázal překonat brankáře Letáčka.

Zápas tedy skončil asi spravedlivou remízou 1:1. Diváci viděli šance na obou stranách, po jedné odvolané brance Baníku a Plzně i pěkné zákroky brankářů. Jeden získaný bod dal ještě chacharům naději na konečné čtvrté místo, na něž mají navíc lepší výchozí pozici. Momentálně sice jsou až za Mladou Boleslaví, ta ovšem vyjede na hřiště Slavie. A tam asi nějaký bodový zisk očekává jen málokdo. Hráči Ostravy se naopak doma utkají se Slováckem a mají tak daleko větší šanci na vítězství.