Zpět na » » Viktoria Plzeň si zajistila postup do finále MOL Cupu. Zlínu nedala šanci

Viktoria Plzeň si zajistila postup do finále MOL Cupu. Zlínu nedala šanci

Viktoria Plzeň si zajistila postup do finále MOL Cupu. Zlínu nedala šanci © fcviktoria.cz - Plzeň slaví postup

0

24.04. - REVIEW Zatímco Sparta si postup do finále MOL Cupu zajistila ve chvíli, kdy Viktora teprve hrála čtvrtfinále s Jabloncem, čtvrtfinalista Konferenční ligy se dozvěděl o své šanci na trofej až nyní. Viktoria dokázala doma porazit Zlín 3:0 a bude tak mít velkou šanci MOL Cup ukořistit po dlouhých 14 letech. To se jednalo o první a prozatím poslední plzeňský triumf.

Viktoria Plzeň - FC Zlín 3:0

Branky: 6. a 58. Chorý, 32. Červ

Viktoria Plzeň: Jedlička - Kopic (81. Havel), Dweh, Hranáč, Jemelka, Souaré (85. Cadú) - Červ, Kalvach - Šulc, Chorý (85. Metsoko), Mosquera (70. Vydra)

FC Zlín: Dostál - Kolář, Černín, Simersý, Čelůstka - Natchkebia, Nombil, Slončik (65. Bužek), Janetzký (65. Vukadinovič), Fantiš (77. Fantiš) - Ikugar (65. Schánělec)

Už průměrné zápasové hodnocení 5,8 na straně Zlína jasně dokazuje, kdo se na zápas lépe vyspal, a kdo měl jako jediný šanci na to, aby reálně pomýšlel na finálovou účast. Viktoria podala velmi dobrý výkon, ale no ještě aby ne proti týmu hrajícímu tak zle. Už po 6 minutách dostal za záda Dostála míč po výborném centru Souarého Tomáš Chorý. Gólem skončilo i sólo Lukáše Červa, který čím dál více ukazuje, že Viktoria co se týče posil ví, kam šáhnout. Asistentem byl Lukáš Kalvach, který měl i před tím velmi dobrou šanci.

Dlouhou dobu to ve druhé půli vypadalo, že žádná změna ze strany Ševců nepříjde. Druhý gól v zápase dal po 58 minutách Tomáš Chorý, přičemž u tohoto gólu k vlastní trefě asistenci přidal výborný Lukáš Červ. Hru však na druhé straně oživila střídání trenéra Červenky, který do hry poslal třeba Schánělce, ale především zkušeného Vukadina Vukadinoviče, který byl jednoznačně nejlepším hráčem Zlína a plzeňské obraně dělal problémy. Ohromnou sílu Viktorie v defenzivě ale ukázal výborný Jedlička i Robin Hranáč. Viktoria Plzeň postupuje a bude mít šanci na první titul od roku 2010.

Muž zápasu: Lukáš Červ